Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

2020 BAĞ-KUR Ne Kadar Emekli Maaşı Ne Kadar

2020 Bağ-Kur emekli maaşı ücreti en düşük 1.627 TL olarak belirlenmiştir. Bağ-Kur maaşlarında ikramiyeler ve promosyonlar dahil edilmeden hesaplanmıştır. Tarım emeklisi kişilerin alacağı maaş, emeklilik süresine göre değişkenlik gösterir. Bağ-Kur emeklisi kişiler aynı maaşı alamaz ve emekli maaşı 2020 yılında taban olarak belirlenmiştir.
2020 Yılı Bağ-Kur Emekli Zam Oranı Ne Kadar ?

2020 bağ-kur emekli zam oranı %5,75 şeklinde belirlenmiştir. Zam oranının içine promosyon ve ikramiyeler dahil edilmemiştir. 2020 yılı zam oranı ile beraber bağ-kur emekli maaşı taban 1.627 TL olarak belirlenmiştir. Bağ-Kur emeklileri 2020 yılı içerisinde ikramiye ve  ek ücretleri ayrıca alacaktır.

Bağ-Kur Emekli Maaşı Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Bağ-Kur emekli maaşı hesaplaması, emekli olacak kişinin maaş alma durumuna değişkenlik gösterebilir. Aldığı maaşın sadece zam bölümü baz alınarak, her yılın iki döneminde verilen zam oranları son altı ayı enflasyon rakamlarına göre hesaplanması ile alacağı emekli maaş netleşir. Bağ-Kur emekli maaş sorgulaması e-devlet sistemi üzerinden online olarak sorgulanmaktadır.

Bağ-Kur Emekli Maaşı Ne Kadar Olacaktır?

Bağ-Kur emeklileri kendi içerisinde bağ-kur emeklisi ve tarım bağ-kur emeklisi olmak üzere iki gruba ayrılır. SSK 2000 öncesi ve sonrası, Bağ-Kur ve Tarım Bağ-Kur emeklisi kişilerin zam oranları şu şekildedir;

Gruplar 2020 Ocak 2020 Temmuz
SGK (2000 Öncesi) 2112 TL 2223 TL
SGK (2000 Sonrası) 1263 TL 1500 TL
Bağ-Kur 1539 TL 1627 TL
Tarım Bağ-Kur 1451 TL 1534 TL

E- Devlet Bağ-Kur Maaş Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

E-Devlet Bağ-Kur emekli maaş sorgulaması, e-devlet online sistem üzerinden yapılır. T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile e-devlet sistemine giriş yapılır. Giriş yapıldıktan sonra arama bölümüne 4/B Emekli Aylık Bilgisi yazılır. Arama sonucu çıkan sonuç tıklanarak bağ-kur emekli maaş aylığınızın detaylarını görebilirsiniz.

En Düşük Çiftci Emekli Maaşı Ne Kadar Oldu 2020 ?

Bağ-kur emeklisi ve işci emeklisi her yıl iki dönem ocak ve temmuz aylarında zamn almaktadır. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan TÜFE enflasyon oranlarına göre hesaplanmaktadır.

Bağ-Kur Emeklilik Şartları ve Hesaplama Tablosu

2020 yılı yapılan son zamlar ile birlikte en düşük çiftçi emekli maaşı 1.534 TL olarak belirlenmiştir.

2020 Yılında Bağ-Kur Emeklilerine Bayram İkramiyesi Var mı ?

Bağ-Kur emekli bayram ikramiyeleri her yıl Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesi olmak üzere yılda iki kez verilmektedir. Ayrıca verilen ikramiyeler promosyonlar ile desteklenmektedir. 2020 emekli bayram ikramiye tutarı 1.000 Tl olarak belirlenmiş olup her iki bayram öncesinde emekli kişinin hesaplarına yatırılmaktadır.

Bağ Kur En Düşük ve En Yüksek Emekli Maaşı Ne Kadar ?

SGK (Sosyal Sigortalar Kurumu) kapsamında 4B hizmet türü olarak görülen Bağ-Kur sigorta türü yaş şartı ve prim gün sayısının tamamlanması ile emekliliğe hak kazanır.

Bağ-Kur emekli maaşını belirlenmesindeki kriterler;

  • Prim Ödeme Tutarı
  • Yaş 
  • Sigorta başlangıç Tarihi

gibi unsurlar doğrudan emekli olacak kişinin maaş tutarına etken sebeplerdir.

2020 yılı ile beraber son zamlar ile birlikte en düşük bağ-kur emeklisi 1.627 TL, tarım bağ-kur emeklisi ise 1.534 TL olarak belirlenmiştir. En yüksek bağ-kur emekli maaşı ise kişinin ödediği prim tutarı ve hizmet süresine göre değişkenlik gösterebilir. Bağ-Kur emekli maaş sorgulaması e-devlet sistemi üzerinden yapılarak güncel emekli maaş tutarınızı görebilirsiniz.

Yorum Yapın

Puan Verin :