Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

2020 Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun
Haberler

2020 Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun

Engellilik; engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumumuzu ilgilendiren önemli bir konudur. Engeli olmayan her insan, bir gün engeli olabileceğini düşünmeli ve ona göre hareket etmelidir. Her insan bir engelli adayıdır. Engelli kişilerin, toplumumuzun içerisinde yer aldığı ve hayatlarımıza önemli katkılar sağlayan kişiler olduğu unutulmamalıdır.Engellilik; engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumumuzu ilgilendiren önemli bir konudur. Engeli olmayan her insan, bir gün engeli olabileceğini düşünmeli ve ona göre hareket etmelidir. Her insan bir engelli adayıdır. Engelli kişilerin, toplumumuzun içerisinde yer aldığı ve hayatlarımıza önemli katkılar sağlayan kişiler olduğu unutulmamalıdır.

Engelli kişilerin sorunları incelemek gerekirsek;

  • Eğitim
  • İstihdam
  • Erişilebilirlik
  • Sağlık
  • Ayrımcılık

Devletimizin, toplumun her kesimine eğitim, istihdam, sağlık vb. her alanda hizmet vermesi ve her kesimin mutlu ve huzurlu şekilde yaşamlarını sürdürmesi hiç şüphesiz ki temel görevidir. Her bakımdan oldukça önemli olan bugünde özellikle engelli kişilerin yaşamış olduğu sorunlara dikkat çekilerek onların daha engelsiz bir dünyada yaşamalarına olanak sağlanmalıdır.

Dünya Engelliler Gününüz Kutlu Olsun

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle; Engelli.com ailesi olarak tüm engelli kişilerin aileleri ile beraber sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı bir yaşam geçirmelerini diliyor ve sosyal yaşamlarından asla kopmadan hayata pozitif bakmalarını istiyoruz.

Yorum Yapın

Puan Verin :