1. Anasayfa
 2. Diğer

2020 EKPSS Ek Başvuru Hakkı Tanınacak

Pandemi nedeniyle ertelenen 3 sınav YDS, EKPSS, DİB-MBSTS sınavları için geç başvuru alınması yönünde karar verildi.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı “EKPSS”, engelli kişilerin istihdamı sağlanarak kamuda görev alması için uygulanan sınav sistemidir. EKPSS 2 yıl ara ile uygulanan bir sınav uygulamasıdır.

2020 Yılı EKPSS Ek Başvuru Hakkı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis AYGÜN, pandemi sebebiyle engelli kişilerin atandıkları sınav merkezlerinin bulunduğu şehirden farklı bir şehirde ikamet zorunda kalan adayların ve sınav merkezi değişikliği isteyen adayların, başvurularında sıkıntı yaşayan adaylara kolaylık olması amacıyla yeni karar aldıklarını belirtti.

Pandemi nedeniyle ertelenen 3 sınav YDS “Yabancı Dil Sınavı”, EKPSS “Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı”, DİB-MBSTS “Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı” geç başvuru alınması yönünde karar verildi.

EKPSS Nedir, EKPSS Başvuruları Ne Zaman ? yazımızı incelemenizi öneririz.

EKPSS için daha önce başvuru yapan engelli kişiler sınav merkezleri, öğrenim düzeylerini ve engelli bilgilerini güncelleyecektirler. 

Ayrıca ERGÜN EKPSS geç başvuru tarihleri gelecek ay (Ağustos 2020) ÖSYM web sitesi üzerinde duyurulacaktır bilgisini verdi.

2020 Yılı EKPSS Ek Başvuru Hakkı Güncellemesi Nasıl Yapılacak ?

2020 EKPSS Engelli kişiler sınav başvurusu yapmış ise, sınav merkezlerini değiştirmek için, ÖSYM tarafından açıklanacak Ek başvuru tarihlerinde; ÖSYM web sitesine giriş yaparak Aday işlemleri bölümünden  sınav merkezlerini, engelli bilgilerini ve öğrenim düzeylerini güncelleyebilirler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Engellilik alanında araştırmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kuruluşlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktarmaya çalışan blog yazarı ve engelli bir kişidir. Engelli hakları, erişilebilirlik, SGK ve ilgili mevzuatlar konularında bağımsız danışmanım.

Yazarın Profili