1. Anasayfa
 2. Diğer

2020 EKPSS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

15 Kasım 2020 tarihinde ÖSYM tarafından düzenlenen Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı EKPSS sınav sonucu ne zaman açıklanacak? Büyük umutlar ile EKPSS sınavına giren engelli adaylar, sınav sonucunu ne zaman öğrenecek.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Kamu ve kurum kuruluşlarında istihdam etmek isteyen engelli adaylar 15 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen 2020 EKPSS sınavına katılım sağladı. Engelli adaylar en çok sınav sonucunu merak etmeye başladı. EKPSS sınavında 60 soru ile ter döken engelli adaylar,  sınav sonuç tarihini sorgulamaya başladı.

2020 EKPSS sınav sonuçları 17 Aralık 2020 Perşembe günü ÖSYM Sınav Sonuç Ekranı websitesinde erişime açılacaktır. Sınava giren adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yaparak görecektir. ÖSYM EKPSS Sınav sonuçları hem ÖSYM websitesi hem de mobil uygulama aracılığı ile görüntülenecektir.

ÖSYM sınav sonuçları ekranına giriş yapan adaylar; ayrıca testlere vermiş oldukları doğru ve yanlış cevapları, aldıkları puanları görecektir. ÖSYM, sınava giren adayların, sonuç belgelerinin doğrulanması amacıyla Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi‘ni hizmete sundu.

Sınav sonuç belgeleri, https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinde yer almakta olup, sonuç belgelerinin altında sistem tarafından üretilen sonuç belgesi kontrol kodu yer almaktadır.

2020 EKPSS Soruları ve Cevapları

ÖSYM tarafından 15/11/2020 tarihinden uygulanan 2020 EKPSS temel soru kitapcığı ve cevap anahtarlarının %10luk kısmı alt kısımdaki bağlantıda yer almaktadır.

EKPSS sınavına giren adayların sınav soruları ve cevapları tamamına 16 Kasım 2020 tarihi itibari ile ÖSYM internet adresinden erişebilecektir.

ÖSYM EKPSS Soru ve Cevap Anahtarı

EKPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2020 ?

ÖSYM tarafından verilen bilgiye göre Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı, EKPSS 2020 sınav sonuçları 17 Aralık 2020 Perşembe günü açıklanacaktır. Adayları sınav sonuçlarını “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” hizmeti sayesinde öğreneceklerdir. Engelli adaylar sınav sonuç belgelerinin altında yer alan “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” beraber  ÖSYM Sonuç Ekranı Sayfası üzerinden sonuçlarını göreceklerdir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Engellilik alanında araştırmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kuruluşlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktarmaya çalışan blog yazarı ve engelli bir kişidir. Engelli hakları, erişilebilirlik, SGK ve ilgili mevzuatlar konularında bağımsız danışmanım.

Yazarın Profili