1. Anasayfa
 2. Diğer

2020 EKPSS Sınav Tarihi Kesinleşti

ÖSYM tarafından açıklanan duyuruya göre, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı tarihi netleşti.


0

ÖSYM tarafından açıklanan duyuruya göre, EKPSS sınav tarihi netleşti. Uzun süredir engelli kişilerin beklediği Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı  15 Kasım 2020 tarihinde uygulanacak olup 06 ve 07 Ekim 2020 tarihlerinde ek başvurular kabul edilecektir.

06-07 Ekim 2020 tarihleri arası ek başvuru yapan engelli adaylar, sınav ücretlerini 08 Ekim 2020 tarihine kadar yatırmaları gereklidir. Bu tarihler arası başvuru yapan adayların aynı zamanda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl/İlçe Müdürlüklerine giderek engel grubu ilişkin Ön Kabul belgeleri ve Taahhüt Beyan Belgesini almaları gereklidir.

Ek başvuru yapan EKPSS Adayları başvurularını 07 Ekim 2020 mesai bitimine kadar ya da ÖSYM Aday Sistemi üzerinden ek olarak ÖSYM Aday işlemleri mobil uygulaması üzerinden başvurularını ileteceklerdir.

EKPSS başvurusu yapacak engelli adaylarından  HES Kodu bilgisi istenecektir. Hes Kodu almak için lütfen TIKLAYINIZ

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Engellilik alanında araştırmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kuruluşlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktarmaya çalışan blog yazarı ve engelli bir kişidir. Engelli hakları, erişilebilirlik, SGK ve ilgili mevzuatlar konularında bağımsız danışmanım.

Yazarın Profili