Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım var İrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var. Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum. Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olun Serhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

2020 EKPSS Sınav Tarihinde Yeni Gelişme
Haberler
Devamı

2020 EKPSS Sınav Tarihinde Yeni Gelişme

Pandemi sebebi ile birkaç kez ertelenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı tarihi yeni gelişme yaşandı. Engelli adaylar tarafından merak edilen EKPSS sınav tarihi ÖSYM tarafından güncellendi. Engelli adayların kamu ve kuruluşlarında memur olma hakkını sağlayan ve iki yılda bir yapılan  EKPSS sınavı  ÖSYM akşam saatlerinde tarih güncellenmesi yaşandı.

EKPSS Sınavı ilk olarak 26 Nisan 2020 tarihinde yapılması planlanırken, pandemi nedeniyle 20 Eylül 2020 tarihine ertelenmiş daha sonra bir erteleme kararı ile 11 Ekim 2020 tarihine ertelenmişti. Pandemi sürecinin devam etmesi sebebiyle tekrardan süre belirtilmeden ertelenen EKPSS sınavı son olarak ÖSYM sınav takviminde tarihinde tekrar bir güncelleme durumu oldu.

02 Ekim 2020 akşam saatlerinde ÖSYM EKPSS sınav tarihini 15 Kasım 2020 olarak internet sitesinde yer verdi. 15 Kasım 2020 tarihi ÖSYM’nin resmi internet sitesinde başvurular kısmında ve adayların kendi kişisel sayfalarında yazmaktadır.

EKPSS sınav tarihi ile gelişmeleri bu haberimiz üzerinden takip edebilirsiniz. ÖSYM tarafından ayrıntılar geldikçe haberimizde gerekli bilgileri sunacağız.

EKPSS Nedir ?

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı, engelli adayların devlet kurumlarına giriş hakkı kazanmak içinmak için girdiği sınav türüdür. İki yılda bir düzenlenen bu sınava %40 ve üzeri engelli adaylar katılmaktadır.

EKPSS Soru Dağılımı Nasıl Olur ?

EKPSS Sınavı Genel Kültür ve Genel Yetenek şeklinde iki test üzerinden oluşmaktadır.

EKPSS Genel Kültür Sınavı şu şekildedir;

  • 6 Soru Türkiye ve Genel Dünya Tarihi
  • 6 Soru Temel Yurttaşlık Bilgisi
  • 10 Soru Atatürk İlkeleri
  • 5 Soru Türkiye Coğrafyası
  • 3 Soru Türk Kültür ve Medeniyetleri

EKPSS Genel Yetenek Sınavı şu şekildedir;

  • 15 Soru Türkçe
  • 15 Soru Matematik

Yorum Yapın

Puan Verin :