Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

2020 EKPSS Sınavı Ne Zaman ?
Haberler

2020 EKPSS Sınavı Ne Zaman ?


EKPSS , engelli tanımına uyan vatandaşların devlette memuriyet elde edebilmeleri için girdikleri merkezi sınav sistemidir. ÖSYM tarafından düzenlenen fakat KOVİD-19 önlemleri nedeniyle EKPSS ertelendi. Sınava girecek adaylar EKPSS başvuru ve sınav tarihleri sorgulamaya başladı. EKPSS'ye ortaöğretim, yüksek öğretim lisans ve ön lisans mezun yada mezun olacak durumdaki engelli kişiler katılabilir.

2020 EKPSS Ne Zaman ?

ÖSYM, 2020 EKPSS sınav tarihini 11/Ekim/2020 tarihine erteledi. EKPSS öğrenim düzeyi ve engel gruplarına  uygun şekilde Genel Kültür ve Genel Yetenek testi uygulanarak yapılır. EKPSS Sınavı 60 sorudan oluşan test şeklindedir ve sınav süresi 60 dakika olacaktır.

EKPSS Nedir? EKPSS Başvuruları Ne Zaman?

2020 EKPSS Başvuruları Ne Zaman ?

11/Ekim/2020 tarihine ertelenen EKPSS sınav başvuruları ise 13-26 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Ayrıca geç başvuru tarihleri ise 10-11 Kasım 2020 olarak belirlendi. EKPSS sınavı iki yılda bir uygulanmaktadır. KPSS sınavı ise her sene uygulanmaktadır.

Engelli Kamu Personel Seçme Sınav Klavuzunu incelemek için lütfen TIKLA
 

Yorum Yapın

Puan Verin :