1. Anasayfa
 2. Diğer

2020 EKPSS Sınavı Ne Zaman?

ÖSYM tarafından düzenlenen fakat KOVİD-19 önlemleri nedeniyle EKPSS ertelendi.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

EKPSS , engelli tanımına uyan vatandaşların devlette memuriyet elde edebilmeleri için girdikleri merkezi sınav sistemidir. Sınava girecek adaylar EKPSS başvuru ve sınav tarihleri sorgulamaya başladı. EKPSS’ye ortaöğretim, yüksek öğretim lisans ve ön lisans mezun yada mezun olacak durumdaki engelli kişiler katılabilir.

2020 EKPSS Ne Zaman ?

ÖSYM, 2020 EKPSS sınav tarihini 11/Ekim/2020 tarihine erteledi. EKPSS öğrenim düzeyi ve engel gruplarına  uygun şekilde Genel Kültür ve Genel Yetenek testi uygulanarak yapılır. EKPSS Sınavı 60 sorudan oluşan test şeklindedir ve sınav süresi 60 dakika olacaktır.

EKPSS Nedir? EKPSS Başvuruları Ne Zaman?

2020 EKPSS Başvuruları Ne Zaman ?

11/Ekim/2020 tarihine ertelenen EKPSS sınav başvuruları ise 13-26 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Ayrıca geç başvuru tarihleri ise 10-11 Kasım 2020 olarak belirlendi. EKPSS sınavı iki yılda bir uygulanmaktadır. KPSS sınavı ise her sene uygulanmaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili