Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

2020 Emekli Bayram İkramiye Ne Zaman Yatacak?
Haberler

2020 Emekli Bayram İkramiye Ne Zaman Yatacak?

Emekli bayram ikramiyeleri ülkemizdeki salgın nedeniyle nisan ayında ödenmeye başlayacaktır. Ramazan ayında yatırılması planlanan fakat ülkemizde ki korona virüs salgını nedeniyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın kararı ile emekli bayram ikramiyeleri nisan ayı ile ödenmeye başlayacaktır.Emekli bayram ikramiyeleri ülkemizdeki salgın nedeniyle nisan ayında ödenmeye başlayacaktır. Ramazan ayında yatırılması planlanan fakat ülkemizde ki korona virüs salgını nedeniyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın kararı ile emekli bayram ikramiyeleri nisan ayı ile ödenmeye başlayacaktır.

Emekli İkramiye Ödemeleri Ne Zaman Yapılacaktır?

İkramiyeler SSK (4A)  Kapsamında yer alan emekliliklerin tahsis numarasına göre yapılacaktır.
Tahsis numarasının son rakamı;

 • 17,18,19 olan emekli kişilerin ödemesi 07.Nisan.2020
 • 20,21,22 olan emekli kişilerin ödemesi 08.Nisan.2020
 • 23,24 olan emekli kişilerin ödemesi 09.Nisan.2020
 • 25,26 olan emekli kişilerin ödemesi 10.Nisan.2020

SSK (4B) Kapsamında yer alan emeklilerimizin ödemeleri ise 11.Nisan.2020 tarihinde yapılacaktır.

2020 Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar?

Milyonlarca emekli vatandaşımızın bayram ikramiyeleri nisan ayı itibari banka hesaplarında görecektir. Emekli bayram ikramiye tutarı : 1000 Tl’dir. Bayram ikramiyeleri Ramazan ve Kurban bayramı olmak üzere her yıl iki kez şekilde ödenmektedir.


 

Yorumları Oku

 • 29 Ağustos 2020

  Elif TÜRK

  Emekli bayram ikramiyeleri enflasyon oranında artırılmalıdır. Emekli kişilerin geçimlerini sağlaması oldukça güçtür, yükselen fiyat artışarı yüzünden birşeyler alamıyoruz.
  Cevapla
 • 11 Temmuz 2020

  Elif DURMAZ

  Bu güzel haber, emekli bayram ikramiyeleri umarım temmuz sonunda yatar, malum kurbanlık alacağız. Teşekkürler.
  Cevapla

Yorum Yapın

Puan Verin :