İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

2020 Engelli Evde Bakım Maaş Zamları Belli Oldu mu?

2020 evde bakım maaş zammı enflasyon rakamlarının açıklanması ile engelli evde bakım maaşları ne kadar olacak. Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile beraber engelli evde bakım maaşlarınında artması bekleniyor.


+ - 0

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu ?

2020 Ocak ayı evde bakım maaşı zam ile beraber 1460 TL iken, ikinci dönem Temmuz ayı ile beraber evde bakım maaşı 1460 TL’den 1524 TL yükselmesi bekleniyor.

Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulaması Nasıl Yapılır ? yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Evde Bakım Maaş Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

Evde bakım maaşları, e-devlet üzerinden sorgulanmaktadır. T.C. kimlik numaranız ile beraber Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama ekranını kullanabilirsiniz. E-devlet üzerinde sorgulama işlemi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı menüsü altında yer almaktadır.

Engelli Evde Bakım Ödemeleri SMS ile Nasıl Sorgulanır ?

Engelli Evde Bakım maaşlarını Ziraat Katılım Bankası ile alıyorsanız, cep telefonuzun mesaj kısmına “BAKIYE” yazarak 4747 sms atarak sorgulayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Engellilik alanında çalışmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kurumlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktaran blog yazarı ve engelli bir kişidir.

Yorum Yap