1. Anasayfa
 2. Diğer

2020 Engelli Evde Bakım Maaş Zamları Belli Oldu mu?

2020 evde bakım maaş zammı enflasyon rakamlarının açıklanması ile engelli evde bakım maaşları ne kadar olacak. Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile beraber engelli evde bakım maaşlarınında artması bekleniyor.


0

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu ?

2020 Ocak ayı evde bakım maaşı zam ile beraber 1460 TL iken, ikinci dönem Temmuz ayı ile beraber evde bakım maaşı 1460 TL’den 1524 TL yükselmesi bekleniyor.

Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulaması Nasıl Yapılır ? yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Evde Bakım Maaş Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

Evde bakım maaşları, e-devlet üzerinden sorgulanmaktadır. T.C. kimlik numaranız ile beraber Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama ekranını kullanabilirsiniz. E-devlet üzerinde sorgulama işlemi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı menüsü altında yer almaktadır.

Engelli Evde Bakım Ödemeleri SMS ile Nasıl Sorgulanır ?

Engelli Evde Bakım maaşlarını Ziraat Katılım Bankası ile alıyorsanız, cep telefonuzun mesaj kısmına “BAKIYE” yazarak 4747 sms atarak sorgulayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Engellilik alanında araştırmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kuruluşlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktarmaya çalışan blog yazarı ve engelli bir kişidir. Engelli hakları, erişilebilirlik, SGK ve ilgili mevzuatlar konularında bağımsız danışmanım.

Yazarın Profili