Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

2020 Engelsiz Üniversite Ödülleri Açıklandı
Haberler

2020 Engelsiz Üniversite Ödülleri Açıklandı

Yüksek Öğretim Kurumu tarafından düzenlenen 2020 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri Kovid-19 salgını sebebiyle video konferans ile gerçekleşti. Yüksek Öğretim Kurumu tarafından düzenlenen 2020 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri Kovid-19 salgını sebebiyle video konferans ile gerçekleşti. 

2020 Engelsiz Üniversite ödül törenine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK, Bakanlık yetkilileri, YÖK Kurul Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak TUFAN ve üniversite öğrenci birim sorumluları katılımları ile gerçekleşti.

2020 Engelsiz Üniversite Başvuruları

2018 yılı itibari ile geleneksel düzenlenen ve üniversiteler tarafından yoğun ilgi görerek rekor sayıda başvuru gerçekleşti. YÖK'e 2020 itibari ile 116 üniversiteden 841 başvuru yapıldı.

2020 Engelsiz Üniversite Ödül Kategorileri

Engelsiz eğitim ve engelsiz erişim tema konuları ile düzenlenen törende 3 kategoride ödül "Engelsiz Program Nişanı" dağıtıldı.

  • Eğitimde Erişebilirlik
  • Sosyo-Kültürel Faaliyetlerde Erişebilirlik
  • Mekanda Erişebilirlik

Eğitimde Erişebilirlik Ödülleri

Eğitimde Erişebilirlik Bayrağı, turuncu bayrak için 41 üniversiteden 431 başvuru alınırken, toplamda üniversitelere 118 Turuncu Bayrak verildi.

Sosyo-Kültürel Faaliyetlerde Erişebilirlik

Sosyo-Kültürel Faaliyetlerde Erişebilirlik, yeşil bayrak için 8 üniversiteden 141 başvuru alınırken, toplamda üniversitelere 9 yeşil bayrak verildi.

 Mekanda Erişebilirlik

Mekanda Erişebilirlik, mavi bayrak için 12 üniversiteden 141 başvuru alınırken, toplamda üniversitelere 17 mavi bayrak verildi.

2020 Engelsiz Üniversite Ödül almaya hak kazanan üniversiteleri görmek için tıklayınız

Yorum Yapın

Puan Verin :