Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

2020 İŞKUR Engelli Girişimci Hibe Desteği
Haberler

2020 İŞKUR Engelli Girişimci Hibe Desteği

Kendi işini kurmak isteyen engelli kişilere, İŞKUR'dan hibe desteği miktarı artırıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehre Zümrüt SELÇUK "İş kurmak isteyen engelli kişilerin İŞKUR hibe desteği başvurularının başladığını açıklayarak 50 bin tl olan hibe desteğinin 65 bin tl yükseltik" dedi.Kendi işini kurmak isteyen engelli kişilere, İŞKUR'dan hibe desteği miktarı artırıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehre Zümrüt SELÇUK "İş kurmak isteyen engelli kişilerin İŞKUR hibe desteği başvurularının başladığını açıklayarak 50 bin tl olan hibe desteğinin 65 bin tl yükseltik" dedi.

Bakan yazılı olarak yaptığı açıklamada kendi işini kurmak isteyen engellileri 2014 yılından bu yana desteklediklerini bildirdi. Bu kapsamda 2.291 engelli kişinin iş kurma projesine 96 milyon 944 bin TL hibe desteği sağladıklarını belirtti.

Hibe desteğinden yararlanmak isteyen engelli kişilerin 2020/2 dönemi başvuru son tarihi 17 Temmuz 2020 tarihine kadar İŞKUR il Müdürlüklerine yapılması gereklidir.

İşkur Engelli Hibe Desteği Şartları Nelerdir? yazımızı inceleyerek gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Engelli Hibe Desteği

Yorum Yapın

Puan Verin :