Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

2020 İŞKUR Engelli İş İlanları
Emeklilik

2020 İŞKUR Engelli İş İlanları
Engelli kadrosunda istihdam etmek için, özel sektör ve kamu her yıl yeni kadrolar açmaktadır. Engelli iş ilanları şirketlerin belirlemiş olduğu sayılar ile engelli kadroları açılır. İŞKUR üzerinden engelli iş ilanları takip edilerek başvuru yapılmaktadır.

işkur engelli iş ilanları
engelli iş ilanları

İŞKUR Nedir ?

Ülkemizde istihdamın geliştirilmesi, yaygınlaşması, korunması ve işsizliğin önlenmesine yardımcı olmak amacıyla kurulmuş kamu kuruluşudur. 

İŞKUR hizmetleri incelemek gerekirse;

 • Girişimcilik Programları
 • Engelli İstihdamı 
 • İş ve Meslek Danışmanlığı
 • Çalışma İlişkileri
 • Çalışma Ödenekleri
 • İşsizlik Ödenekleri
 • İş Gücü Yetiştirme Kursları
 • İş Kaybı Tazminatı
 • İş Gücü Piyasası

gibi hizmetler sunmaktadır.

İŞKUR Girişi Nasıl Yapılır ?

İş arayan engelli, engelsiz vatandaşlarımız için işkur üzerinden iş ilanları listelenmektedir. İş ilanlarına başvuru yapmak için İŞKUR kurumuna üye olunması gereklidir. Kuruma kayıt olmak için E-devlet sistemi üzerinden işkur kaydı oluşturabilir yada ilinizde bulunan işkur kurumuna giderek işkur kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Kaydınızı oluşturduktan sonra işkur sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifre ile giriş yaparak iş ilanları listeleme sayfasından; bulunduğunuz il, ilçe, meslek, öğrenim durumu, iş yeri türü, engellik durumu vb seçenekleri seçerek kendinize uygun iş ilanlarını listeleyebilirsiniz.
İş ilanlarına başvuru yapmak için, öncesinde mutlaka özgeçmişinizi eksiksiz doldurmanız oldukça önemlidir. Özgeçmişinizi eksiksiz ve doğru tamamladığınızda iş ilanı veren kurumlar tarafından değerlendirilmektedir.

İŞKUR İş İlanları Nelerdir ?

İŞKUR girişinizi yaptıktan sonra iş ilanı arama kısmından il ve ilçenizde bulunan iş ilanlarını listeleyebilirsiniz.  Size uygun ilanı inceleyebilir, başvurabilirsiniz.  

Engelli İŞKUR İş İlanları Nelerdir ?

İŞKUR sistemi üzerinde, engelli iş ilanları yer almaktadır.  Engelli iş ilanları engellilik durumu ve iş gücünüze göre listelenir. Engelli iş ilanlarını görüntülemek için İŞKUR sistemine giriş yaparak iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz. Özgeçmişiniz ve bilgilerinizin güncel olması önemli olmakla beraber, kurum tarafından özgeçmiş olumlu değerlendirilirse size güncel iletişim bilgilerinden ulaşmaktadırlar.

Engelli Kadrosu İş İlanları

Kamu ve özel sektörler tarafından her yıl engelli kadrosu iş ilanları açılmaktadır. Bu ilanlar devletin sunduğu tarihler ve firmaların belirttiği rakamlar ile ortaya çıkar. Engelli kadrosu iş ilanlarına başvuru yapmak için iş ilanlarını takip etmeniz gereklidir.

4857 sayılı İş Kanununun işverenlere getirdiği çalıştırma yükümlülüklerinden bir tanesi de engelli çalıştırma zorunluluğudur. 50 ve daha fazla işçi çalıştıran özel sektör işverenleri çalışanlarının % 3'ü oranında engelli kişileri istihdam etmek zorundadır.

Engelli eleman arayan kamu kurumları ve firmaları sizin için araştırdık. Dilerseniz sizlerde İŞKUR sistemine giriş yaparak engelli iş ilanlarını listeleyebilir ve başvurabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız tablo alt kısımda yer almaktadır.

1 Beden İşçisi Satış Temsilcisi/Plasiyer İş Makineleri Yağcısı
2 Temizlik Personeli Aşçı İnsan Kaynakları Uzmanı
3 Bilgisayar Mühendisi Ambar/Depo Görevlisi Dokuma Makineci
4 Çağrı Merkezi Yazılım Mühendisi Fırıncı
5 Reyon Görevlisi Plastik Mamulleri Montaj İşçisi Teknik Servis Elemanı
6 Konfeksiyon İşçisi Makine Mühendisi Terzi
7 Ambalajcı Makine Teknikeri Veri Giriş Elemanı
8 Garson Teknik Ressam Kasiyer
9 Kat Hizmetleri görevlisi Ön Muhasebeci Bulaşıkçı
10 Müşteri Temsilcisi Şoför Sekreter
11 Büro İşçisi Muhasebeci Sevkiyat Sorumlusu
12 Çaycı Danışma Memuru Genel Alan Temizlikçisi
13 Paketleme İşçisi Güvenlik Görevlisi Turizm ve Otelcilik Elemanı
14 Satış Elemanı E-Ticaret Elemanı Komi
15 Elektrik Teknikeri    

Yorumları Oku

 • 12 Ağustos 2021

  Hamdullah yildirim

  Bende çalışmak istiyorum ve kendimi engelli olarak görmüyorum.
  Cevapla

Yorum Yapın

Puan Verin :