Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

2020 Mama ve Bez Yardım Desteği Nasıl Alınır
Haberler
Devamı

2020 Mama ve Bez Yardım Desteği Nasıl Alınır

Vakıflar, özel kuruluşlar ve kamu kuruluşları tarafından muhtaçlık sınırı altında kalan kişilere ayni ve nakdi yardımlar yapılmaktadır. Mama ve bez yardımı da bu desteklerden bir tanesidir. Muhtaçlık sınırı altında kalan ailelere destek olmak amacıyla mama ve bez  yardımı yapılmaktadır.  Bu yardımın nasıl yapıldığı ve nerelere başvurulması gerektiğini alt kısımda yer almaktadır.

Mama ve Bez Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Özel ve dayanışma vakıfları, sosyal yardımlaşma vakıfları, belediyeler, STK’lar tarafından ihtiyaç sahiplerine sosyal yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımların türü bazen ayni olurken bazı durumlarda da nakdi olarak ihtiyaç sahiplerine verilmektedir.  İhtiyaç sahiplerinin haklarının korunması hedeflenirken, yeni doğanlarında aynı hayat şartlarına sahip olmaları için sosyal destekler sunulmaktadır.

Sosyal desteklerden faydalanmak için, ihtiyaç sahibi olmak ve gelir düzeylerinin düşük olması gereklidir. Mama ve bez başvurusu ihtiyaç sahibi kişinin bağlı olduğu sosyal yardımlaşma vakıflarına ve belediyelere yapılır. 

Bebek Bez Parası Nasıl Alınır ?

Gelir düzeyi düşük ve yeni doğan bebek sahibi olan kişilere devlet tarafından sunulan pek çok destek vardır. Bu yardımlardan bir tanesi de mama ve bez yardımıdır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sunulan destekler ise Sosyal güvenlik kurumlarına başvurulur. Gelir düzeyi düşük ailelere belirlenen rakamlarda aylık ödemeler yapılır. Başvurusu kabul edilen ihtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak her ay ve iki yıl boyunca mama ve bez parası ödenir. 

2020 Mama ve Bez Parası Ne Kadar ?

2020 yılı mama ve bez parası gelir düzeyi düşük olan ailelere ödenen tutar 150 Tl’dir Meme ve bez parası desteği almak için ailelerin gelir düzeyi düşük olması gereklidir. Alt sınırlar her yıl değişmektedir. 
 

Yorum Yapın

Puan Verin :