Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

3 Aralık Engelliler Günü Tatil mi
Haberler

3 Aralık Engelliler Günü Tatil mi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, tatilmi sorusu engelli çalışanlar tarafından araştırılmakta olup bu konuyu sizler için araştırdık. Engelliler günü kapsamında her sene çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Engelli çalışanların bu özel ve anlamlı günde izinli olup olmayacaklarını sizler için araştırdık.3 Aralık Dünya Engelliler Günü, tatilmi sorusu engelli çalışanlar tarafından araştırılmakta olup bu konuyu sizler için araştırdık. Engelliler günü kapsamında her sene çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Engelli çalışanların bu özel ve anlamlı günde izinli olup olmayacaklarını sizler için araştırdık.

3 Aralık Engelliler Günü Çalışanlara Tatil mi ?

2002/58 sayılı genelge kapsamında kamu ve kuruluşlarda engelli olan çalışanlar;

  • Ulusal düzeyde kabul edilen 10-16 Mayıs Sakatlar Haftasının ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde, özürlülere yönelik faaliyet gösteren Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm özürlüler idari izinli sayılacaktır.

Ayrıca, olumsuz hava koşulları sebebiyle, okulların tatil edilmesi halinde; kamu ve kuruluşlarında çalışan engelli çalışanlar herhangi bir talimata gerek duymadan valilik tarafından belirlenen tatil süresince idari izinli olacaktır.

2002/58 sayılı genelge hakkında tüm detaylara ulaşmak için tıklayınız

Özel Sektörde Çalışanlara 3 Aralık Engelliler Günü Tatil mi ?

Özel sektörde çalışan engelli çalışanların 3 Aralık Engelliler günü ücretli/ücretsiz izinli sayılıp sayılmayacağı tamamen işverene bağlı bir durumdur. İzinli olup olmayacağınızı Personel (İnsan Kaynakları) bölümüne danışarak bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yapın

Puan Verin :