1. Anasayfa
 2. E-Devlet

4A Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

4A hizmet dökümü sorgulama, barkodlu 4a hizmet dökümü nasıl alınır, 4A Hizmet dökümünde hangi bilgiler bulunur, 4A Hizmet dökümü posta ile nasıl alınır? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

E-devlet kapısı üzerinden 4A hizmet dökümü sorgulama işlemi artık çok kolay. 4A sigorta kolunda yer alan kişiler sorgulama nasıl yapabilir? Hep beraber inceleyelim.

Hizmet dökümü nedir?

SGK hizmet dökümü, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından sağlanan bir hizmettir ve vatandaşların prim ödeme durumlarını, sigorta giriş çıkış tarihlerini, emeklilik durumlarını vb. öğrenmelerini sağlar.

4a hizmet dökümü
4a hizmet dökümü

SGK Hizmet Dökümü, Sosyal sigortalarda (SGK) norm ve standart birliği sağlamak amacıyla 20.05.2006 tarihli 26173 sayılı resmi gazete’de yürürlüğe girerek 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile TC. Emekli Sandığı (4-C), Bağkur (4-B) “Esnaf , İşveren , şirket ortağı” ve SSK (4-A) “Özel sektör çalışanları” tek çatı altında SGK olarak birleştirilmiştir.

4A hizmet dökümü sorgulama

Sigortalı Hizmet dökümünü Sosyal sigortalar kurumundan döküm alındığı gibi e-devlet sistemi üzerinden primlerinizi sorgulayabilirsiniz. E-Devlet sisteminden primleriniz yatıyor mu, kaç para üzerinden yatıyor, Kaç gün üzerinden yatıyor öğrenmeniz mümkün.

1) İlk olarak e-devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapmalısınız.

e devlet giris secenekleri 2
e-devlet giriş

2) E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama kısmına 4A Hizmet Dökümü yazmalısınız.

arama 2
arama

3) 4A Hizmet Sayfasında (Son 6 ay) Sosyal Güvenlik Kurumu bağlantısını tıklamalısınız.

4a hizmet dokumu 1
hizmet dökümü
4A Hizmet Dökümü Sorgulama

SSK kalan gün sayısı , prim borcu, çalıştığım gün, kalan gün, dökümü ve hizmet ile ilgili problemleriniz ve sorgulamalarınız için yukarıda yer alan sigorta türüne göre bağlantıya tıklamanız gereklidir.

www.turkiye.gov.tr” adresinde bulunan Sigortalı Hizmet dökümü linkinin altın da 4A SSK 4B Bağkur 4C Memur hizmet dökümü ve bu uygulamaların altında size ait olan GSS Tescil Kaydı, Tedavi bilgileri sorgulama Emekli Aylık Bilgisi gibi bilgilere ulaşmanızda mümkündür.

Barkodlu 4a hizmet dökümü nasıl alınır?

Barkodlu hizmet dökümü, bir barkod sistemi kullanılarak oluşturulan bir elektronik hizmet dökümüdür. Barkodlu hizmet dökümü de hizmetlerin tanımlanması ve takibi için kullanılan bir sistemdir.

Yukarıda anlattığımız adımları izleyerek tek yapmanız gereken Barkodlu Belge Oluştur butonuna tıklamanız yeterlidir.

Barkodlu 4A hizmet dökümü
Barkodlu 4A hizmet belgesi

4A Hizmet dökümünde hangi bilgiler bulunur?

4A Hizmet belgesi içeriğinde şu bilgiler sıralanır;

 • Sigorta Başlangıç Tarihi
 • Sigortalı Prim Gün Sayısı
 • Prim kapsamındaki ödemeler
 • Sigortalı Kimlik Bilgileri
 • İlk İşe Giriş Tarihi
 • İşe Giriş Tarihi
 • Çalışılan Firmalar
 • Aylık Ödenen Prim Tutarları
 • Toplam Sigorta Günleri ve detayları

gibi bilgiler 4A hizmet belgesinde yer almaktadır.

4A Hizmet dökümü posta ile nasıl alınır?

4A Hizmet dökümü belgesinin e-posta ile almak için öncelikle kişilerin e-postalarının e-devlet sisteminde kayıtlı olması gereklidir. Bunun için öncelikle kişisel sayfa bölümüne giriş yaparak profil kısmında “Bilgilerimi Güncelle” alanı tıklanmalıdır. E-postanızı tanımladıktan sonra hizmet dökümünüzü mail olarak alabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Engellilik alanında araştırmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kuruluşlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktarmaya çalışan blog yazarı ve engelli bir kişidir. Engelli hakları, erişilebilirlik, SGK ve ilgili mevzuatlar konularında bağımsız danışmanım.

Yazarın Profili