İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Diğer

A101 Engelli İş Başvurusu ve Güncel Maaşları

A101 engelli iş başvurusu nasıl yapılır, A101 çalışma şartları nelerdir, A101 engelli çalışan maaşları ne kadar, A101 personel çalışma saatleri nasıl tüm bu soruların cevapları yazımızın devamında.


+ - 0

A101, müşterilerine en uygun fiyatlar ile gıda ve tüketim malzemeleri sunan Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet gösteren marketler zinciridir. A101 iş başvuru nasıl yapılır, A101 çalışan maaşları ne kadar, A101 iş başvuru şartları nelerdir tüm bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

A101 sürekli olarak personel alımı yapan şirketler arasında başı çekmektedir. Bu tarz marketler zincirinde çalışıyorsanız ve burada çalışan personellerin maaşlarını merak ediyorsanız tüm sorularınızın cevabı konumuzun devamında yer almaktadır.

A101 engelli iş başvurusu nasıl yapılır?

A101 engelli iş başvurusu, firmanın web sayfası kariyer bölümünde yer alan başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Formu doldururken engelli durumu kısmını evet olarak seçmelisiniz. Uygun pozisyonlar olması durumunda formunuz değerlendirilir ve olumlu sonuçlanırsa işe başlamanız mümkündür.

A101 Engelli İş Başvuru Formu

A101 çalışma şartları nelerdir?

A101 marketler zincirinde çalışmak için öncelikle 18 yaşın üstünde olmanız gereklidir. Çalışmanıza engel bir durum olmaması durumunda magaza içerisinde başvuru yaptığınız pozisyonlarda çalışmanız mümkündür. Sevkiyat ve kurye pozisyonlarına başvuru yaptığınız A1 ve B1 belgeleri istenmektedir.

Ayrıca yönetici kadrosunda yer almak için;

 • Lise ve üstü tahsil sahibi olmak
 • 18 yaş ve üstü olmak

verilen görevleri yerine getirmek gereklidir.

A101 iş başvurularında aranan özellikler nelerdir?

A101 iş başvurularından genel olarak aranan özellikler kısaca alt kısımda yer almaktadır;

 • Lise, tercihen Meslek Lisesi mezunu,
 • İnsan ilişkilerinde başarılı, çalışkan ve azimli,
 • Askerlik hizmetini tamamlamış ya da muaf (erkek)
 • Aktif Çalışma Temposuna Uygun
 • Pozisyonunda ve sektöründe deneyimli

yukarıda belirtilen özelliklerde müsait iş pozisyonlarında alımlar gerçekleştirmektedir.

A101 engelli personeli ne iş yapar?

A101 engelli personeli olarak çalışmak istiyorsanız, burada bulunan personellerin müşteriler ile alakalı her türlü işlemi gerçekleştirdiğini söylemek mümkün olacaktır. Kısacası engeli durumunuza göre A101 pozisyonlarını incelemek gerekirsek;

 • Kasa görevlisi
 • Reyon görevlisi
 • Depo görevlisi
 • Sevkiyat personeli
 • Kurye
 • Şoför
 • Magaza Yöneticisi

yukarıda yer alan pozisyonlarda engel durumunuza göre çalışmanız mümkündür.

A101 engelli çalışan maaşları ne kadar?

A101 marketler zincirlerinde çalışmak istiyorsanız ve A101 çalışan maaşlarını merak ediyorsanız, başlangıç olarak burada çalışan kişilerin asgari ücret ile çalıştıklarını söylemek mümkün olacaktır. Bununla beraber mağaza içerisinde performansınıza göre pozisyon olarak yükselmek mümkündür. Ayrıca personeller çalışma saatlerine ve gösterdikleri performanslara göre prim almaya hak kazanabilmektedir.

Full time olarak çalışan bir kişinin maaşı 4.253,40 TL ile 4.750 TL aralığında olabilir. Bunların yanı sıra yol yardımı ve yemek kartı verilmektedir.

NOT : A101 maaşları kişinin tecrübesine, pozisyonuna göre değişiklik gösterir. Net verilen rakamlar A101 IK merkezi tarafından bilinmektedir.

A101 kasiyer maaşları ne kadar?

A101 kasiyer maaşları 4.500 TL – 4.750 TL aralığında değişmektedir. Kasiyerlik durumunda kasa durumunda belli bir miktarın üzerinden eksiklik olması durumunda çalışanın maaşından kesinti olabilmekte ve genel olarak kasiyer maaşları değişkenlik göstermektedir.

A101 mağaza müdürü maaşları ne kadar?

A101 mağaza müdürü maaşları ortalama 5.500 TL – 6.500 TL aralığında değişik gösterebilir. Mağaza müdürünün maaşına etki eden durumlar kişinin tecrübesi, mağazanın yoğunluğu ve mağaza çalışan personel sayıdır.

A101 bölge sorumlusu maaşları ne kadar?

A101 bölge sorumlusu maaşları genel olarak ortalama 5.200 TL – 6.250 TL arasındadır. Bölge sorumlusunun maaşını yükselten durumları incelersek kişinin tecrübesi, mağazaya hakimiyeti gibi etkenler pozitif artış sağlayabilir. A101 genel merkezi bölge sorumlusu seçiminde kişinin tecrübesine büyük önem vermektedir.

A101 şoför maaşları ne kadar?

A101 şoför maaşları ortalama 4.250 TL ile 4.500 TL arasında değişiklik gösterebilir. Kişinin araç, yol tecrübesi ve yapılan iş sözleşmelerine göre maaşı değişiklik gösterebilir.

A101 maaşları hangi bankaya yatıyor?

A101 maaşları çoğunluk bölümü Halkbankası hesaplarına yatırılmaktadır. Fakat bazı şubelerde Garanti bankası üzerinden de maaşlar yatırabilir. Birçok mağazada A101 maaş ödemeleri Halkbank üzerinden yatırılmaktadır.

A101 personel çalışma saatleri nasıl?

A101 çalışma süresi günlük sekiz saat olarak belirlenmiştir. Bu süre dışındaki çalışmalarda personele ödeme yapılmaktadır. A101 marketler zinciri şubelerin de yoğunluğuna göre çalışma saatleri günlük 10 saate kadar çıkabilmektedir. Yoğun olmayan şubeler de ise sekiz saat çalışma süresi olarak belirlenmiştir.

A101 personel izin günleri ne zaman?

A101 çalışan izin günleri çoğunlukla hafta içi olarak belirlenir. Hafta sonu izin olmamasının nedeni mağazanın yoğun olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca mağazalarda hafta içi izinler sıra ile kullanılmaktadır. Genellikle hafta içi izinler haftanın ilk dört günü olarak belirlenir.

A101 maaşları ayın kaçında yatıyor?

A101 maaşları her ayın 5’inde çalışanın Halk bankası hesaplarına yatırılmaktadır. A101 personel maaşları içerisinde çalışma ücreti, mesai ücreti dahil edilerek hesaplara yatırılmaktadır. A101 marketler zinciri şubelerinde çalışmak istiyorsanız, birçok pozisyonda çalışma seçeneklerinin olduğunu bilmeniz gereklidir.

Yazar Hakkında

Tekerlekli sandalye kullanıcısı olmam hayatı ilginç kılıyor ama geri alınamaz değil. Engelimi aşmaya çalışmıyorum, onunla çalışmayı tercih ediyorum. Erhan Pamuk, Engellilikle mücadele, erişilebilirliği teşvik etme gibi alanlar da mücadele veren bir kişidir ve birçok etkinlik panelde yer almıştır.

Yorum Yap