1. Anasayfa
 2. Sosyal Yardımlar

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımı

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardımı, ihtiyaç sahibi, muhtaç ailelere yönelik yapılan sosyal yardımlar hakkında tüm merak ettikleriniz yazımızın devamında yer almaktadır.


2
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Adana Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi, muhtaç ve dar gelirli ailelere sosyal yardım desteğini vermeye devam etmektedir. Pandemi döneminde hayat şartları zor durumda olan kişilere de yardım sayısını artırmış ve daha fazla ihtiyaç sahibi kişilere ulaşmaktadır. Adana Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Sosyal yardım desteği kimlere verilir. Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları hakkında tüm merak ettikleriniz yazımızın devamında yer almaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardımı Kimlere Verilir

Adana Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak ve sosyal yardım desteği kapsamında yapılan yardımlardan yararlanmak için bazı şartları taşımanız gereklidir. Kısacacı Adana Büyükşehir Belediyesi yardımları kimlere verilmektedir;

 • Engelli Kişilere (%40 ve üzeri)
 • Muhtaç Kişilere
 • İşsiz Kalan ve zor durumdaki kişilere
 • Afet durumu sonrası muhtaç kalan kişilere
 • Şehit ve Gazi Ailesi kişilere

yardım desteği yapılmaktadır. Yardım desteğinden yararlanmak için gerekli şartları yerine getirmelisiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardımı Başvuru Belgeleri

Adana Büyükşehir Belediyesi yardımı başvurusu için istenilen evrakları eksiksiz şekilde tamamlamanız gereklidir. Başvuru belgelerini başvuru yaptığınız yer üzerinden bilgi alabilirsiniz. Genel olarak istenilen belgeler şu şekildedir;

 • Eğitim Yardımı (Öğrenci Belgesi)
 • Engelli Raporu
 • Ceza evi yakınınız var ise (Müddetname)
 • Aileye bakan kişinin asker olması durumunda (Askerlik Belgesi)
 • Fakirlik Belgesi (Muhtarlık)
 • Boşanmış Ailelerde ise (Velayet, Mahkeme Kararı vb. evrakları)

istenilen evraklar ile başvurmanız durumunda Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Şube Müdürlüğü tarafından inceleme aşamasına geçilmektedir. İnceleme aşamasında genel olarak yukarıda belirtilen evraklar istenmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Nakdi Yardım Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan maddi yardımlar yılda bir kez olmak üzere tek sefer de yapılmaktadır. İhtiyaç sahibi kişilere verilen nakdi yardım sayesinde kişiler temel ihtiyaçlarını rahat şekilde alışveriş merkezleri üzerinden yapabilmektedir. Adana Büyükşehir Belediyesi nakdi yardım başvurusu yapmak için Adana ilinde yer alan Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne ziyaret etmelisiniz. Başvuru sonrası sosyal inceleme ekipleri tarafından incelenecek ve uygun görülmeniz durumunda para yardımı banka hesap numaranıza yatırılacaktır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü İletişim Adresi;

Adres : Adana Büyükşehir Belediyesi Reşatbey Mah. Atatürk Cad. Seyhan ADANA
Telefon : 0322 455 36 35

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Adana B. B. yardım başvurusu yapacak kişiler için örnek başvuru formu alt kısımda yer almaktadır. Formun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması önemlidir. Formu doldurduktan sonra başvuru yaptığınız yere teslim etmelisiniz.

adana yardim basvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi maddi yardım dışında ayni yardımlarda yapmaktadır. Bunlardan bir tanesi de gıda yardım desteğidir. Sosyal Dayanışma Vakıfları kapsamında Adana il sınırları içerisinde yer alan ihtiyaç sahibi kişilerin temel gıda ihtiyaçlarını kapsayan gıda yardım kolisi verilmektedir. Bu yardımdan faydalanmak isteyen muhtaç durumdaki kişilerin 0322 455 36 35 Adana. B. B. iletişim hattı üzerinden bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Aşevi Ve Sıcak Yemek Yardımı

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan diğer bir yardım türü de sıcak yemek yardımıdır. Belediye ekipleri tarafından, ihtiyaç sahibi kişilerin evlerine sıcak yemek yardımı teslim edilmektedir. Bu yardımdan yararlanmak için bazı şartlar aranmaktadır;

 • Günlük yaşam şartlarını yerine getirememek
 • Öz Bakım becerilerini yapamamak
 • Kendisine bakacak durumda olmamak
 • Yaşlı, güçsüz ve hastalık sebebiyle çalışamayacak durumda olmak

yukarıda ki şartları taşımanız durumunda Adana B. B. aşevi tarafından hazırlanan sıcak yemekler evinize belediye görevlileri tarafından teslim edilmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Yardımı

Adana Büyükşehir Belediyesi engelli ve fiziksel engeli bulunan kişilere tekerlekli sandalye yardımı yapmaktadır. Gerekli şartları taşımanız ve evrakları eksiksiz teslim etmeniz durumunda manuel ya da akülü tekerlekli sandalye yardımı almanız mümkündür.

 • Engelli Raporu
 • T.C. Kimlik Belgesi
 • Başvuru Formu

ile beraber başvurunuzu alt kısımda yer alan Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğüne yapmalısınız.

Adres : Belediye Evleri Mah. 84298 Sk. Adana Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü Çukurova / ADANA
Telefon : 0322 355 63 50 – 0322 355 64 69

Seyhan Belediyesi Tablet Yardımı Başvurusu

Dar gelirli aile çocuklarının eğitim görmesi ve ülkemizde yaşanan pandemi nedeniyle uzaktan eğitim durumlarında tablet cihazları ihtiyacı olmaktadır. Maddi durumu olmayan ve eğitim gören çocuklara yönelik Adana Seyhan Belediyesi tablet başvurusu yapabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardımları Sorgulama

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan yardım destekleri hakkında bilgi almak, başvuru durumunuzu sorgulamak, hangi yardımlardan faydalanacağınızı öğrenmek için 0 322 455 35 00 numaralı iletişim hattı ve ALO 153 Beyaz Masa Hattı üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi iletişim

Adana Büyükşehir Belediyesi Yapılan Yardımlar Nelerdir

Adana Büyükşehir Belediyesi zor durumda olan kişilere ayni ve nakdi yardımlar yapmaktadır. Bu yardımlar kapsamında yakacak yardımı, kırtasiye yardımı, giysi yardımı, erzak yardımı, kira yardımı, eğitim yardımı, barınma yardımı vb. sosyal yardımlar yapılmaktadır. Tüm yardımlar ve diğer konularda bilgi almak için Adana B. B. iletişim hattını kullanabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 7
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 2
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 2
  _zg_n
  Üzgün

Engellilik alanında araştırmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kuruluşlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktarmaya çalışan blog yazarı ve engelli bir kişidir. Engelli hakları, erişilebilirlik, SGK ve ilgili mevzuatlar konularında bağımsız danışmanım.

Yazarın Profili

Yorumlar (2)

 1. Engelliler için bayram öncesi her hangi bir yardım varmı %72 engelim var 16 defa ameliyat oldum yeşil kartlıyız engelli maaşı hariç gelirimiz yok

Bir yanıt yazın