1. Anasayfa
 2. Sosyal Yardımlar

Aile Destek Paketi Programı Nedir, Başvurusu Ne Zaman?

Aile destek paketi programı nedir, aile destek programının amacı nedir, aile destek paketi başvurusu ne zaman, aile destek paketi başvurusu nasıl yapılır, aile destek paketi ne kadar sizler için araştırdık.


6
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Aile destek programı ne anlama geliyor? Aile destek programı ne zaman başlıyor? soruları internet kullanıcıları tarafından oldukça araştırılmakta.

Aile destek paketi programı nedir?

Aileniz, zor zamanlar geçiriyor olabilir, temel ihtiyaçlarını karşılayamıyor olabilirsiniz. Kaynağı ne olursa olsun, aile destek hizmetlerinin hepsinin aynı temel amacı vardır: ailelerin hayatlarını iyileştirmelerine yardımcı olmak.

Aile destek paketi, dar gelirli ailelerin temel insani ihtiyaçları sağlamak, ailenizin yaşam kalitesini iyileştirmek, kendi kendine yeterliliğini geliştirmek ve aile bütçesini katkı sağlamak için devlet tarafından sunulan sosyal yardım programıdır.

Aile destek paketi
Aile destek paketi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında aile destek programı hakkında kısaca şunları aktardı.

Vatandaşlarımızın hayat pahalılığı sebebiyle zor günler geçirdiğini biliyoruz. Dar gelirli insanlarımızın alım gücünün düştüğünün farkındayız.

Haziran ayı itibarıyla başvuruları başlayacak Aile Destek Programı gibi yeni uygulamalarla insanımızı sahipsiz bırakmayacağız.

Aile destek programının amacı nedir?

Aile destek programı, dar gelirli ve muhtaç ailelere yardım sağlamak, aile bütçesini ve yaşam kalitesi iyileştirmek için tasarlanmış sosyal yardım destek paketidir. Aile destek programının amacı şu şekildedir;

 • Ailelerin maddi gücünü yükseltmek ve dayanıklılığını artırmak,
 • Ailenin temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmak,
 • Dar gelirli ailelerin alım gücünü yükseltmek,
 • Ailelerin yaşam kalitesini yükseltmek,
 • Aile refahı
thumbnail
Önerilen Yazı
Doğalgaz Engelli İndirimi Var mı?

Aile destek paketinden kimler yararlanır?

Aile Destek Programından yararlanacak kişiler 3294 sayılı kanun kapsamında olan haneler (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı – gelir seviyesi düşük) programdan faydalanacaktır.

Aile destek paketi başvurusu ne zaman?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık katıldığı bir programda, aile destek yardım başvuru taleplerinin 27 Haziran 2022 Pazartesi günü alınmaya başlayacağını belirtti. Şu ana kadar en büyük sosyal destek paketi olduğunu belirten Bakan Yanık bu destek paketinden 4 milyon hanenin yararlanacağını aktardı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Engelli Elektrik İndirimi Desteği 2024

Aile destek paketi başvurusu nasıl yapılır?

Aile destek programı başvuruları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları üzerinden veya e-devlet kapısı üzerinden yapılacaktır. E-devlet kapısı üzerinden başvurmak için alt kısımda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Aile Destek Programı Başvurusu
Aile Destek Başvurusu
Aile Destek Başvurusu
thumbnail
Önerilen Yazı
Anaokul Desteği Nedir, Ne Zaman ve Kimlere Verilir?

Aile destek paketi ne kadar?

Ailenin, gelir durumuna göre belirlenecek ve ailelere belli oranlarda maddi yardım sunulacaktır.

Aile Destek PaketiYardım Tutarı
Destek rakamı850 TL – 1.250 TL arası
aile destek yardım tutarı

Aile destek paketi ne kadar sürecek?

Aile destek ödemeleri 850 TL ile 1.250 TL arasında değişen ücretlerde olmak üzere en fazla 12 ay süreyle hak sahiplerine verilecektir. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 55
  be_endim
  Beğendim
 • 9
  g_zel
  Güzel
 • 21
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 5
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 13
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 6
  _zg_n
  Üzgün

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili

Yorumlar (6)

 1. 22 Temmuz 2022

  selamun aleyküm 2017 yılında romotoloji anjiyo ile 3 stent şeker hiper tansiyon yuzde 55 süresiz raporum vardı 2019 da baypas oldum 3 damar deişti 2022 de kalp krizi geçirdim anjiyo ve 2 stent takıldı böbreklere şeker vurup böbrek yetmezligi başladı bende engeli oranını yukselmek için heyete baş vurdum rapor 77 ve 3 yıl süreli oldu önceki raporumda ortapedi yazıyordu romotolojiden dolayı romatoloji puan vermemiş ve süresiz yaptırmam için ne yapmam lazım şimdiden teşekürler

  • Dursun Bey öncelikle size şu bilgiyi paylaşalım. Kronik ve tedavisi olmayan hastalıklara süresiz rapor verilir. Kronik hastalıklarınızın yanına ek olarak hastalık belirtiyseniz ve bu hastalıklardan bir tanesi dahi iyileşme durumu varsa yani %1 oranda süreli oran yazılırsa raporunuzun geneli süreli olarak verilir buna dikkat etmelisiniz. Geçmiş olsun.

 2. Mehmet hocam oncelikle selmun aleykum hocam sorum şu onceden yüzde ellibir engelim vardı iki yıllık vermistiler pandemi zamanlarinda raporumun süresi bitmisti tazelemek istedim raporumu yüzde yirmi sekize dusurduler maasimda kesildi ben yine başvurdum yedi ay boşluğum oldu simdi yüzde yetmiş dört rapor verdiler 2 ay falan oldu daha baglanmadi hala sorum bu yedi ay boslugumda toplu para alabilirmiyim ıkinci sorum bu aile destek paketinden bende yararlana bilirmiyim sosyal yardim vakfından yardım alıyorum 3 ayda bir faydalaniyorum teskkur ederim saygilarmla

  • Suat Bey, aile destek paketi ile ilgili şu an için net bir bilgi paylaşılmadı, açıklanması durumunda yazımızı güncelleyeceğiz. Maaş konusunda şöyle SGK genelde rapor var mı yok mu durumuna bakar ve uygun değilseniz maaşınızı keser, sizin de maaşın kesildiği tarih itibarı ile geri bağlanmasını istemek de en doğal hakkınızdır. Bizim görüşümüzde itiraz süreci tamamlanıp durum ortaya çıkması ile beraber vatandaşın hak kaybı olmaması yönünde.

 3. 20 Haziran 2022

  Efendim oncelikle selam eder saygilaraimi sunarim 100 de 30 engelim var yaklasik 3 yildir işsizim 2 cocugum var her is gorusmesine gittigimde beni adam yerine koymuyorlar ya 100 de 40 engelin olacak diyorlar yada hic engelin olmayacak diyorlar ne yapmam lazim lutfen yardimci olurmusunuz.

  • Recep Bey, öncelikle dar gelirli ve muhtaç aileler için devletin sağladığı bazı imkanlar mevcuttur. Detaylı bilgi almak için lütfen bağlı olduğunuz il belediyeleri yada kaymakamları ziyaret ederek durumuzu anlatırsanız yardımcı olacaklardır.

Bir yanıt yazın