Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Aile Hekimliğinden Risk Raporu Alınabilecek
Haberler

Aile Hekimliğinden Risk Raporu Alınabilecek

KDK "Kamu Denetçiliği Kurumu", Kovid-19 risk grubunda yer alan rapor ve izin alamayan kişilerin, işe giderek sağlığını tehlikeye attıkları gerekçesiyle KDK'ya başvurmaktadırlar.KDK "Kamu Denetçiliği Kurumu", Kovid-19 risk grubunda yer alan rapor ve izin alamayan kişilerin, işe giderek sağlığını tehlikeye attıkları gerekçesiyle KDK'ya başvurmaktadırlar.

Kamu Denetçiliği Kurumu bir açıklama yaparak, e-NABIZ sistemi üzerinde risk durumu raporu alamayan kişilerin, aile hekimliğine giderek Kovid-19 İdari İzin Tanısı raporu alarak idari izinli sayılmaktadır. Kamu Denetciliği Kurumunun girişimleri ile aile hekimi raporları da geçerli sayılmaktadır haberleri yer almıştır.

Aile Hekimleri Derneği Federasyonu 2. Başkanı Dr. Yusuf Eryazğan; son zamanlarda Kovid-19 hastalığı için risk grubunda yer alan kronik hastaların risk raporu almak için Aile sağlık ocaklarına başvurduğu gözlenmektedir. Kovid-19 Risk raporunun sadece e-nabız üzerinden alınacağını belirtmiştir.

Kovid-19 Risk Raporu E-Nabız Üzerinde Çıkmıyorsa;

  • Kullandığınız ilaç kullanım raporlarını [email protected] mail yolu ile iletebilir.
  • Sağlık raporlarınızı; Yazılım Destek Sağlık adresine gönderebilir.
  • 0312 248 5151 numaralı telefondan arayarak bilgilerin güncellenmesini talep edebilirsiniz.

COVİD-19 Hastalığı İçin Risk Grubunda Olan Kronik Hastalıklar

Kamuda çalışan ve risk grubuna dahil olan kişilerin, pandemi süreci kapsamında idari izinli sayılacakları yer almıştır. Risk grubundan olan kronik hastalıklar listesine ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ

Yorum Yapın

Puan Verin :