Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

ALO 183 Sosyal Destek Hattı Nedir
Diğer

ALO 183 Sosyal Destek Hattı NedirAlo 183 sosyal destek hattı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından vatandaşların sosyal destek ihtiyaçlarını korumak amacıyla kurulmuştur. Bu bağlamda vatandaşlar devletten sosyal destek almak istedikleri her anda bu hattı arayarak devletten sosyal destek alabilirler. Oldukça başarılı bir uygulama olarak hayata geçirilen ALO 183 hattı sayesinde, pek çok vatandaş artık tüm şikayet, dilek ve isteklerini kolaylıkla dile getirebilmektedir.

alo 183 destek hattı
alo 183 sosyal destek hattı

ALO 183 Sosyal Destek Hattı Destekleri Nelerdir ?

Alo 183 sosyal destek hattı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının uygulamaya koyduğu oldukça önemli projelerden bir tanesidir. Bu sosyal destek hattından yararlanılacak olan konular; vatandaşların sosyal hayatta karşılaştıkları problemlerin tamamını kapsamaktadır. Buna göre vatandaşlar bu platform üzerinden aşağıdaki konular hakkında destek alabilirler. Buna göre Alo 183 sosyal destek hattı üzerinden destek alınacak olan konular şunlardır;

 • İhlal,
 • İstismar,
 • Şiddet vakaları,
 • Töre ve namus cinayetleri şikayetleri,
 • Acil ihbarlar,

gibi pek çok durum Bakanlığa ulaştırılabilmektedir. Oldukça önemli olan bu durumların birinci dereceden yetkili birimlere iletilmesi, hem hayati derece yüksek önem taşır hem de problemin çözülmesinde vatandaşlara oldukça kolay bir şekilde yardımcı olur. Buna göre bu konuda sorun yaşayan vatandaşlar, ilgili bu numarayı arayarak yetkililerle doğrudan bağlantı sağlayabilirler.

Acil Müdahale İhbarlarında 183 Sosyal Destek Hattı Üzerinden Yardım Alma

183 hangi durumlarda aramalıyız, Acil müdahale ihbarları kişilerin hayatlarını ilgilendiren ve mutlak surette destek alınması gereken oldukça önemli ihbarlardır. Buna göre bakanlığın yaptığı anlaşmaya göre acil sığınma isteyen bir kişinin ya da bulunduğu yerde ciddi manada şiddet gören bir vatandaşın sığınma taleplerinin alınması ve bu duruma müdahale edilmesi oldukça önemlidir. Bu yüzden 150’den fazla çalışanla her türlü ihbarı değerlendirmek için kurulan bu destek hattı, pek çok vatandaşa yardımcı olmaktadır. Oldukça yoğun bir taleple aranan bu destek hattı sayesinde pek çok vatandaş acil durumlarda devletin imkanlarından yararlanmaktadırlar.

ALO 183 Engelli Destek Hattı

Engelli kişilerin destek alacağı sosyal destek hattı üzerinde, rehabilitasyon hizmetleri, engelli istihdam çalışmaları, eğitim, ulaşılabilirlik, engelli aylıkları, engelli yardımları, sağlık hizmetleri, engelli evde bakım hizmetleri, istek ve şikayetlerin değerlendirilerek bilgi verilirek, ilgili kamu ve kuruluşlarına yönlendirme yapılmasını sağlar.

183 Sosyal Destek Hattı Ücretsiz Midir?

Alo 183 sosyal destek hattı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının kurmuş olduğu ücretsiz bir yardım hattıdır. Buna göre vatandaşlar her türlü destek anlarında ya da acil durumlarda bu hattı arayarak devletten destek ve müdahale alabilirler.Alo 183 sosyal destek hattı çocuk, engelli, kadın, yaşlı, şehit yakınları ve gazilerimize vatandaş temsilcileri tarafından danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunmaktadır.

183 Sosyal Destek Hattından Kimler Yararlanabilir?

Alo 183 sosyal destek hattından yararlanacak olan kişiler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının emri ile acil desteğe ihtiyaç duyan tüm vatandaşlardır. Bu bağlamda her türlü desteğin rahatlıkla alınmasını sağlayan bu platformdan vatandaşlar T.C. kimlik numaralarıyla işlem yapabilmektedirler. Alo 183 Sosyal Destek hattı, 7 gün 24 saat hizmet veren acil durumlarda vatandaşın arayabileceği ücretsiz bir platformdur. Bu sebepten ötürü bakanlığın kurmuş olduğu bu platformu herkes ayrım gözetilmeden arayabilir. Aynı zamanda gereken durumlarda bu numaraya kısa mesaj da gönderilebilmektedir.

ALO 183 Whatsapp İhbar Hattı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ALO 183 sosyal destek hattının Whatsapp uygulaması üzerinden de hizmet vereceğini belirtti. Vatandaşlarımız 0501 183 0 183 numaralı hattan 24 saat sosyal destek hattına ulaşabilir.

Yorumları Oku

 • 25 Mayıs 2021

  Dursun Yılmaz

  Benim iki çocuğum var Aile ve sosyal hizmetlerden aldığım 1180tl ile geçinmeye çalışıyorum kaç kez baş vurduysam devre dışı deniyor maaş alanlara sigortalı çalışanlara evi olana arabası olana yeri olana bu 1000tl pandemi destek üç gez verildi benim hiç bir şeyim yok ben neden bir kez aldım üçünü de almam için malım mülküm mü olması lazım biz türk vatandaşı degilmiyiz
  Cevapla
 • 22 Mayıs 2021

  Olcay er

  O kadar başvurdum hiçbirşey alamadım birbayan olarak evim kira çok magdurum gerçekten verene veriliyor alan alıyor
  Cevapla
 • 6 Mayıs 2021

  Ademerener

  Ben 6 veya 7 ay oldu. Sosyal yardım ve dayanışma vakfından para alıyordum fakat henüz yatırmadılar.
  Cevapla
 • 10 Şubat 2021

  Merve Nur olman

  Asker eşiyim eşimin adına bir araba var ki bizim dahil değil ödemelerinin bile kimin yaptığına dair dekont gönderdim asker maaşı alamıyorum. 2 küçük çocuğum var sıkıntımız çok yardıma ihtiyacım var.
  Cevapla
 • 14 Eylül 2020

  Zühal MEYDAN

  ALO 183 hattından geçen bir arama gerçekleştirdim, kendileri ilgili ve ilgili kurumlarla irtibat kurmam için gereken destği sundular.
  Cevapla
 • 27 Nisan 2020

  Maşallah ERDOĞAN

  Öncelikle Tüm engellilerimize rabbim acil şifalar versin özellikle böylesine zor bir süreçten geçiyorken. Konumuza dönecek olursak ALO 183 hattı üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Devlet Sosyal Destek Hattından fayda göre bilirsiniz.
  Cevapla
 • 27 Nisan 2020

  Ahmet Hoca

  ALO 183 hatta yani devletin bu Sosyal Destek hattı çok iyi çalışmakta. Allah devletimize zeval vermesin. Zorda kalan herkese yetişebilirler inşallah. Bu arada tamamen ücretsiz unutmayın..
  Cevapla

Yorum Yapın

Puan Verin :