1. Anasayfa
 2. Diğer

Alzheimer Hastaları İçin En İyi Telefon Uygulamaları

Alzheimer hastaları için geliştirilen mobil uygulamaları nelerdir, Train your Brain mobil uygulaması, MindMate mobil uygulaması, Lumosity mobil uygulaması, mojo mobil uygulaması, AmuseIT mobil uygulaması hepsini sizler için inceledik.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Alzheimer’lı çoğu insanda semptomlar ilk olarak 60’lı yaşların ortalarında ortaya çıkar. Tahminler değişiyor, ancak dünya çapında uzmanlar 24 milyon kadar Alzheimer’a sahip hasta olduğunu tahmin ediyor.

Alzheimer Hastaları İçin Geliştirilen Mobil Uygulamalar

Farkındalığı artırmaya ve hastalıktan etkilenenleri desteklemeye yardımcı olacak birçok harika uygulama bulunmaktadır.. Alzheimer veya diğer bunama biçimlerinin tedavisi yoktur, ancak bu uygulamalar hastaları, aile üyelerini ve bakıcıları da desteklemeyi amaçlar.

Train your Brain – Mobil Uygulama

Uygulama özellikle yaşlılar düşünülerek tasarlanmıştır ve eğlenirken hafıza becerilerini geliştirmeye yardımcı olacak eksiksiz bir oyun koleksiyonuna sahiptir. Bu uygulama içinde, kullanıcının kısa ve uzun vadede akılda tutma ve hafıza kapasitesini test etmek için farklı oyunlar bulacaksınız. Oyun, eşleştirme çiftleri ve daha yenilikçi oyunlar gibi klasik oyunlar içerir.

Alzheimer -Train your Brain
Alzheimer -Train your Brain

 Android | iOS

MindMate – Mobil Uygulama

MindMate Uygulaması, kendileri gibi diğer bakıcıları desteklemeyi amaçlayan üç genç yetişkin tarafından geliştirilmiştir. bilişsel oyunlar, sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ve sosyal etkileşimi birleştiren MindMate Uygulaması, kullanıcılarını bilişsel gerilemenin bazı etkilerini azaltmaya yardımcı olabilecek çok yönlü, bütünsel bir yaşam tarzı değişikliğine yönlendirebilir. 

thumbnail
Önerilen Yazı
Alzheimer İçin Hangi Oranda Engelli Raporu Verilir?

Bugün MindMate uygulaması, zihinsel egzersizler, egzersiz rutinleri ve yemek tarifleri için dünya çapında 1 milyondan fazla kişi tarafından kullanılmaktadır.

Mindmate
Mindmate

 iOS  | Masaüstü

Lumosity – Mobil Uygulama

Lumosity, Bellek, İşleme Hızı, Problem Çözme ve daha fazlası gibi bilişsel becerileri desteklemeyi hedefler. Uygulama, laboratuvardan görevleri alır ve onları eğlenceli oyunlara dönüştürür. Kullanıcıların puanlarını yorumlayarak, onların bilişlerine ilişkin eyleme geçirilebilir geri bildirim ve zengin iç görüler sunar. Lumosity, tüm beyinlerin farklı olduğunu bilir ve programları her kullanıcının benzersiz güçlü ve zayıf yönlerine göre uyarlar.

Lumosity
Lumosity

 Android | iOS

MOJO – Mobil Uygulama

MOJO, Alzheimer nedeniyle herhangi bir bunama ile yaşayan sevilen birini destekleyen aileler tasarlanmış uygulamadır. Aileye dahil olan herkesi birbirine bağlayan devrim niteliğinde bir çevrimiçi destek sistemi ve uygulamasıdır. Uygulama, aile profilinizi oluşturmanıza ve tıbbi tedaviyi yönetmenize yardımcı olacak akıllı araçları ve zor durumlarda bile mutlu anların kilidini açmak için yaratıcı özellikleri keşfetmenize yardımcı olur. 

mojo
mojo

İlaç Yöneticisi özelliği, kullanıcıya aile ağı üzerinden paylaşılabilen gerçek zamanlı hatırlatıcılar, kaçırılan ilaç uyarıları, reçete yenileme istemleri ve tüketim kaydı ile yardımcı olur.

Android | iOS

AmuseIT – Mobil Uygulama

AmuseIT, güçlü bir görsel bileşene sahip 1000’den fazla basit sınav sorusu içerir. AmuseIT, Alzheimer hastaları ve uygulamayı kullanan bakıcılar arasındaki bağlantıyı kolaylaştırmanın yanı sıra hafızayı ve akıl yürütmeyi harekete geçirir ve teknolojiden korkanlar için bile kullanımı kolaydır. 

thumbnail
Önerilen Yazı
Huzurevi Fiyatları 2024 (Devlet – Özel)
amuseIT
AmuseIT

Çok çeşitli konularda güzel resimler ve sınavları birleştirir, böylece tüm kullanıcıların ilgisini çekecek bir şeyler vardır.

Android | iOS

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 1
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 1
  _zg_n
  Üzgün

Tekerlekli sandalye kullanıcısı olmam hayatı ilginç kılıyor ama geri alınamaz değil. Engelimi aşmaya çalışmıyorum, onunla çalışmayı tercih ediyorum. Erhan Pamuk, Engellilikle mücadele, erişilebilirliği teşvik etme gibi alanlar da mücadele veren bir kişidir ve birçok etkinlik panelde yer almıştır.

Yazarın Profili