Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Bakanlıktan Engelli Ücretsiz Ulaşım Hakkında Açıklama
Haberler

Bakanlıktan Engelli Ücretsiz Ulaşım Hakkında Açıklama

Ülkemiz genelinde pandemi nedeniyle bazı uygulamalar devreye alınmıştır. 28 Mayıs 2020 itibari ile TCDD Taşımacılık A.Ş. pandemi nedeniyle engelli yolcu ve engelli refakatçi yolcularının haklarını askıya aldı. 4736 sayılı kanunda herhangi bir değişiklik yapılmadığı halde bu hakkın askıya alınması STK'lar tarafından büyük tepkiye neden oldu.Ülkemiz genelinde pandemi nedeniyle bazı uygulamalar devreye alınmıştır. 28 Mayıs 2020 itibari ile TCDD Taşımacılık A.Ş. pandemi nedeniyle engelli yolcu ve engelli refakatçi yolcularının haklarını askıya aldı. 4736 sayılı kanunda herhangi bir değişiklik yapılmadığı halde bu hakkın askıya alınması STK'lar tarafından büyük tepkiye neden oldu.

TCDD Ücretsiz Ulaşım Haklarının Kaldırılmasına Tepki gösteren engelli kişilere; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı twitter aracılığı ile bir açıklama yaptı.

Bu açıklama şu ifadelere yer verildi;

Yorum Yapın

Puan Verin :