Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Bakım Hizmetlerinde Gelir Ölçütü Kriteri Geçici Kaldırıldı
Haberler

Bakım Hizmetlerinde Gelir Ölçütü Kriteri Geçici Kaldırıldı


Koronavirüs salgını sebebi ile  "bakım merkezlerinde, bakım hizmetleri sunulması için gelir ölçütü ve ağır engelli kriteri" geçici kaldırıldı. 21 Ekim 2020 tarihli resmi gazetede yayınlanan cumhurbaşkanlığı kararınca bakım hizmetleri "gelir ölçüt kriteri ve ağır engelli kriteri aranmaması" 17 Nisan 2021 tarihine kadar geçici olarak ertelenmiştir.

Bakım merkezleri tarafından sağlanan bakım hizmetlerinde aranan şartlardan biri olan "gelir ölçüt kriteri ve ağır engellilik durumu kriteri aranmaması" 17 Nisan 2021 tarihine kadar geçici olarak ertelenmiştir.

Bakım Hizmeti Nedir ?

Fiziksel yetersizlikler ve kronik hastalıklar sebebiyle, günlük yaşantısını bir başkasına bağımlı ve muhtaç olma durumuna bakım hizmeti denilmektedir. Bakım hizmetleri kapsamında, sosyal danışmanlık, psikolojik destek, beslenme, kişisel öz bakım, temizlik, rehabilitasyon, sağlık, barınma vb. hizmetler sunulmaktadır.

Bakım merkezlerinde, bakım hizmetleri hakkındaki ilgili resmi kararı okumak için lütfen TIKLAYINIZ

resmi-karar-01

 

Yorum Yapın

Puan Verin :