İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bakım Hizmetlerinde Gelir Ölçütü Kriteri Geçici Kaldırıldı

Koronavirüs salgını sebebi ile  "bakım merkezlerinde, bakım hizmetleri sunulması için gelir ölçütü ve ağır engelli kriteri" geçici kaldırıldı.


0

Koronavirüs salgını sebebi ile  “bakım merkezlerinde, bakım hizmetleri sunulması için gelir ölçütü ve ağır engelli kriteri” geçici kaldırıldı. 21 Ekim 2020 tarihli resmi gazetede yayınlanan cumhurbaşkanlığı kararınca bakım hizmetleri “gelir ölçüt kriteri ve ağır engelli kriteri aranmaması” 17 Nisan 2021 tarihine kadar geçici olarak ertelenmiştir.

Bakım merkezleri tarafından sağlanan bakım hizmetlerinde aranan şartlardan biri olan “gelir ölçüt kriteri ve ağır engellilik durumu kriteri aranmaması” 17 Nisan 2021 tarihine kadar geçici olarak ertelenmiştir.

Bakım Hizmeti Nedir ?

Fiziksel yetersizlikler ve kronik hastalıklar sebebiyle, günlük yaşantısını bir başkasına bağımlı ve muhtaç olma durumuna bakım hizmeti denilmektedir. Bakım hizmetleri kapsamında, sosyal danışmanlık, psikolojik destek, beslenme, kişisel öz bakım, temizlik, rehabilitasyon, sağlık, barınma vb. hizmetler sunulmaktadır.

Bakım merkezlerinde, bakım hizmetleri hakkındaki ilgili resmi kararı okumak için lütfen TIKLAYINIZ

Yazar Hakkında

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yorum Yap