Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Balthazard Hesaplama - Engelli Oranı Hesaplama


Balthazard Hesaplama Nasıl Yapılır?

Balthazard hesaplama aracı, kişinin hastalık toplam oranını hesaplamada kullanılan bir hesaplama aracıdır. Hastalık oranlarınızı alt kısımda belirterek balthazard hesaplaması yapabilirsiniz.

Balthazard Hesaplaması Nedir?

Balthazard formülü, kişilerin sağlık kurulu raporu değerlendirilirken, birden fazla hastalık olması durumunda kullanılan bir formülasyon aracıdır. Kişinin hastalıkları balthazard hesaplama tablosu ile hesaplanarak toplam engel oranı tespit edilir.

Balthazard Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Engelli bir kişinin kanserden dolayı engeli oranı %50 ve görme engel oranı %25 olduğunu varsayalım. Bu iki engel arasında en büyük oran alınarak %100 çıkarılır. %100-%50=%50 Çıkan sonuç sonraki hastalık ile çarpılır. 50 x %25 = 1250 Sonraki aşamada çıkan değer 100 bölünür. 1250 / 100 =12,5 Son aşamada elde edilen değer en yüksek hastalık oranına eklenir. %50 + %12,5 = %62,5 sonucu elde edilir. Engelli kişi 65 yaş ve üzerinde ise ayrıca %10 orana eklenmektedir.