Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Bedava Tablet ve Bilgisayar Dağıtımı Başvurusu 2020
Haberler
Devamı

Bedava Tablet ve Bilgisayar Dağıtımı Başvurusu 2020

Uzaktan eğitim ile okulların açılması beraber birçok muhtaç sahibi ve engelli çocukların notebook ve tableti olmadığından dolayı online derslere katılamamaktadır.

Laptop ve notebook olmadığından dolayı uzaktan eğitim derslerini alamayan öğrenciler için başlatılan eğitim seferberliği hızla devam etmektedir. "Haydi Şimdi Laptop" kampanyası; Acun ILICALI tarafından başlatılarak bu kampanyaya bir çok belediye ve kurumlardan destek geldi. MEB çatısı altında toplanacak bu yardımlar ihtiyaç sahibi kişilere gerekli şartları sağlaması durumunda teslim edilecektir.

MEB Bakanı Ziya SELÇUK; Yardım kampanyası hakkında görüşlerini bildirdi. Türk milletimizin genel bir kültürel davranışı vardır. Herhangi deprem, sel ve afet olduğunda ya da bir ihtiyaç olması durumunda organize olmaktadır. Birçok hayırsever kardeşimiz bağış yapmaktadır. Çeşitli belediyelerimiz çalışmalar yürütmekte, Konya Belediyesi onbin tabletten bahsetti. Kızılay ve birçok kuruluşumuzun çalışmaları olacaktır şeklinde ifadeleri yer aldı.

Esenler Belediyesi Tablet Kampanyası

Esenler belediyesi örnek bir adım atarak ihtiyaç sahibi çocuklara onbin tablet dağıtacağını duyurdu. Tablet başvuruları Esenler Belediyesi web sitesi üzerinden alınacaktır. 

Esenler Belediyesi Tablet Başvuru Şartları Nelerdir ? 

Esenler Belediyesi ihtiyaç sahibi tablet yardımından yararlanmak için;

 • İlkokul, ortaokul ve lise öğrencisi olmak
 • EBA online eğitim sistemine giriş yapamayan ve tespit edilen kişiler
 • Sosyal Yardım Yönetmelik şartlarını sağlamak
 • Esenler bölgesinde ikamet etmek ve Esenler bir okulda öğrenci olmak

Yorumları Oku

 • 29 Ağustos 2021

  Selvi miniske

  7 yaşında oğlum var yürüyemiyor ve sürekli bana tablet al diyor ama durumum yok aliyim yardım lütfen 05399146321
  Cevapla
 • 25 Şubat 2021

  İrem nur bayar

  Ben %99 engelliyim canlı derslerime göremiyorum babamın telefonu ebayı açmıyor annenin telefonundanda kardeşim giriyor lütfen bananyardımcı olun
  Cevapla
 • 1 Aralık 2020

  Buse ALAN

  Ögrenciyim eba'ya katılamıyorum yardımcı olun lütfen ???? ♥️
  Cevapla

Yorum Yapın

Puan Verin :