İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bedava Tablet ve Bilgisayar Dağıtımı Başvurusu

Laptop ve notebook olmadığından dolayı uzaktan eğitim derslerini alamayan öğrenciler için başlatılan eğitim seferberliği hızla devam etmektedir.


0

Uzaktan eğitim ile okulların açılması beraber birçok muhtaç sahibi ve engelli çocukların notebook ve tableti olmadığından dolayı online derslere katılamamaktadır.

Laptop ve notebook olmadığından dolayı uzaktan eğitim derslerini alamayan öğrenciler için başlatılan eğitim seferberliği hızla devam etmektedir. “Haydi Şimdi Laptop” kampanyası; Acun ILICALI tarafından başlatılarak bu kampanyaya bir çok belediye ve kurumlardan destek geldi. MEB çatısı altında toplanacak bu yardımlar ihtiyaç sahibi kişilere gerekli şartları sağlaması durumunda teslim edilecektir.

MEB Bakanı Ziya SELÇUK; Yardım kampanyası hakkında görüşlerini bildirdi. Türk milletimizin genel bir kültürel davranışı vardır. Herhangi deprem, sel ve afet olduğunda ya da bir ihtiyaç olması durumunda organize olmaktadır. Birçok hayırsever kardeşimiz bağış yapmaktadır. Çeşitli belediyelerimiz çalışmalar yürütmekte, Konya Belediyesi onbin tabletten bahsetti. Kızılay ve birçok kuruluşumuzun çalışmaları olacaktır şeklinde ifadeleri yer aldı.

Esenler Belediyesi Tablet Kampanyası

Esenler belediyesi örnek bir adım atarak ihtiyaç sahibi çocuklara onbin tablet dağıtacağını duyurdu. Tablet başvuruları Esenler Belediyesi web sitesi üzerinden alınacaktır. 

Esenler Belediyesi Tablet Başvuru Şartları Nelerdir ? 

Esenler Belediyesi ihtiyaç sahibi tablet yardımından yararlanmak için;

  • İlkokul, ortaokul ve lise öğrencisi olmak
  • EBA online eğitim sistemine giriş yapamayan ve tespit edilen kişiler
  • Sosyal Yardım Yönetmelik şartlarını sağlamak
  • Esenler bölgesinde ikamet etmek ve Esenler bir okulda öğrenci olmak

Yazar Hakkında

Engellilik alanında araştırmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kuruluşlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktarmaya çalışan blog yazarı ve engelli bir kişidir.

Yorum Yap