Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım var İrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var. Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum. Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olun Serhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Biyolojik Yaş Hesaplama

Biyolojik Yaş Hesaplama Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki gerçek yaş hesaplayıcımız yaklaşık sağlık yaşınızı (biyolojik yaş) ve ortalama yaşam süresini hesaplar. Yaş sonuçlarınız ne kadar düşük olursa, sağlık ve yaşam tarzı alışkanlıklarınız o kadar iyi olur.

Kardiyoloji Faktörler
Tıbbi Durumlar
Medical Geçmiş (Sadece Kadınlar)
Kişisel Hayat
Beslenme Alışkanlıkları
Genel Psikolojiniz
Meditasyon ve Rahatlama
Araç ve Güvenlik
Lütfen alt kısıma yaşınızı giriniz.

Biyolojik Yaş Hesaplaması Nedir?

Takvim yaşımız, doğduğumuz tarihe göre belirlenir. Bu kronolojik yaşı gerçek yaşımız olarak görsek de, çoğu zaman kronolojik yaşı 50 olan bazı insanların 30 yaşındakiler kadar uygun olabileceğini göz ardı ediyoruz, ancak diğerleri 35 kronolojik yaşına sahip, ancak fiziksel olarak durumu 60 yaşında. Bir kişinin gerçek sağlık durumunu belirlemek için biyolojik yaşlarını incelemeliyiz. Biyolojik yaş, bir kişinin fiziksel ve zihinsel durumu temelinde hesaplanır ve bu nedenle gerçek yaşlarını ifade eder.

Yaşam Tarzı Alışkanlıkları - Uzun Ömürün Anahtarıdır

Biyolojik yaşınızı gerçek takvim yaşınızla aynı veya daha genç hale getirmek için iyi sağlıklı davranışlar oluşturun ve bunlara sadık kalmalısınız.
  • Sigara içmeyiniz
  • Bol miktarda uyku alınız
  • Stres seviyenizi yönetiniz
  • Mutlu ve hayatının tadını çıkarınız
  • Meyve ve sebze açısından zengin bir besinler tüketiniz
  • İlişkilerinizi ve sosyal arkadaşlarınızı geliştiriniz
  • Kan basıncınızı normal aralıkta tutunuz
  • Aşırı alkol, şeker, tuz, doymuş yağ ve işlenmiş karbonhidratlardan kaçınınız
  • Kalp ve akciğerler için kuvvet antrenmanı ve kardiyo dahil düzenli egzersiz yapınız