Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!


Braille Çeviri Robotu


Braille Alfabesi

Braille Çeviri Robotu

Braille alfabesi görme engelli bireylerin okuması ve yazması için geliştirilmiş bir alfabetik yöntemdir. Fransız mucit Louis Braille tarafından 1821 yılında geliştirilmiştir. Alt kısımda yer alan Braille Çeviri robotundan yazıları çevirebilirsiniz.

Braille Alfabesi Nedir?

Braille alfabesi, görme engellilerin hayatını kolaylaştıran 1821 yılında Fransız Louis Braille tarafından geliştirilmiş alfabedir. Louis Braille görme engelli bir bireydir. Louis Braille 4 yaşında iken babasının atölyesinde yaşan bir kazadan dolayı sol gözünü kaybetmiştir.
Louis Braille okul yaşamına görme engelli okulundan devam etti, Eğitim sürecinde 8 cm kabartılmış harf sisteminin kullanıldığı okulda eğitim sürecinde zorluklar yaşamıştır. Braille alfabesi, Louis Braille bir iğne yardımı ile kağıt üzerine yazılar yazmaya başlayarak, harf, rakam ve işaretlerin daha kolay hissetmelerini sağlamıştır.
Braille eğitim aldığı okulda daha sonra öğretmenlikte yapmıştır ve ilk kitabını 1827 yılında basılmıştır.