Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Google Chrome Yeni Erişilebilirlik Özelliği
Haberler
Devamı

Google Chrome Yeni Erişilebilirlik Özelliği

Google firması Chrome web tarayıcısına yeni erişilebilirlik özelliği olan video ve seslere canlı altyazı desteği seçeneği ekleyerek işitme engelli kullanıcılara yönelik beklenen özelliğini devreye aldı. 

Pixel telefonların desteklediği podcast okuma özelliği artık, google firması chrome web tarayıcı ile beraber herkesin kullanımına sundu. İnternet ortamında altyazı desteği olmayan videolar ve sesler chrome erişilebilirlik özelliği sayesinde google tarafından geliştirilen yapay zeka hizmeti ile beraber altyazılar hazırlayacak.

Google Chrome Canlı Altyazı Özelliği

Chrome tarayıcı erişilebilirlik alt yazı özelliğini, aktif konuma getirildiği zaman izlenen video yada dinlenen şarkı üzerinde taşınabilir bir pencere içerisinde altyazı seçeneği görünmektedir. Altyazıya dönüştürülen yazılar kısa bir gecikme ile aktarılsa da, ses kapalı olmasına karşı metin dönüştürme işlemi arka planda devam etmektedir.

Engelli.com olarak sistemi test ettiğimizde youtube, soundcloud ve podcast platformlarında başarılı şekilde çalışsa da, metinlerin şu an ingilizce olarak aktarılması şu an için eksi puan almasına rağmen yakın zaman da tüm dil seçeneklerinin ekleneceğini düşünüyoruz.

Chrome Canlı Altyazı Özelliği Nasıl Açılır

Öncelikle canlı altyazı özelliğini aktif etmek için chrome son versiyonu indirmelisiniz. Chrome güncelleme işlemi sonrasında yapılacak işlemler şu şekildedir;

  • Chrome / Ayarlar
  • Arama kısmına / Erişilebilirlik yazınız
  • Canlı Altyazı 

düğmesi tıklanarak altyazı özelliğini aktif edebilirsiniz. 

Chrome Canlı Altyazı Özelliği

Yorum Yapın

Puan Verin :