İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Dünya Engelliler Günü Ne Zaman?

3 Aralık Dünya Engelliler günü, bağımsız ve eşit yaşam için mücadele günüdür. Engelli kişiler bu günü kutlama olarak değil, farkındalık günü olarak benimser.


+ - 0

Engellilik; engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumumuzu ilgilendiren önemli bir konudur. Engeli olmayan her insan, bir gün engeli olabileceğini düşünmeli ve ona göre hareket etmelidir.

Dünya Engelliler Farkındalık Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle; Engelli.com ailesi olarak tüm engelli kişilerin aileleri ile beraber sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı bir yaşam geçirmelerini diliyor ve sosyal yaşamlarından asla kopmadan hayata pozitif bakmalarını istiyoruz.

2020 yılında yayın hayatına başlayan engelli.com en geniş bilgi paylaşımı ve sosyal farkındalık etkinlikleri ile engelli hedef kitlesine, engellilik konuları ile ilgili bilgiler veren, engelli sorunlarına değinen ve toplumumuzu bilinçlendirmek için çalışmalar yürüten bir sosyal sorumluluk projesidir.  Birlikte bir aile olarak yola devam etmek, sorunları şeffaf şekilde toplumumuza aktarabilmek ve amaçlarımız doğrultusunda ilerlemek en büyük hedefimizdir.

Bizi yalnız bırakmayan ve her zaman destek veren tüm ziyaretçilerimize teşekkür borcumuzu ödememiz gerekiyor. Keza her birini Engelli.com ailesinin bir ferdi saydığımız ziyaretçilerimize katkılarından dolayı elbette müteşekkiriz. 

Özellikle sitemize düzenli katılımda bulunan, başka ziyaretçilerimizin sorunlarına yanıtlar yazan, tecrübelerini, sorunlarını paylaşan, yorumları ve bakış açılarıyla Engelli.com projesine katkıda bulunan tüm ziyaretçilerimiz elbette daha da özel bir teşekkürü hak ediyor.

Bu anlamlı günde başlık altında sorunlarınızı paylaşabilir, yapıcı şekilde öneriler sunabilir ve geniş bir kitleye belki de sesimizi duyurabiliriz.

Yazar Hakkında

Engellilik alanında çalışmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kurumlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktaran blog yazarı ve engelli bir kişidir.

Yorum Yap