Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

E-Devlet Engelli Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır?
E-Devlet

E-Devlet Engelli Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır?Engelli raporu sorgulama işlemi için T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. Engelli raporu sorgulama işlemi için öncelikle PTT’den e-devlet şifresi alınmalıdır.

engelli rapor sorgulama
e-devlet sağlık raporu sorgulama

E- Devlet Üzerinden Engelli Raporu Sorgulama İşlemi

E-devlet üzerinden engelli raporu sorgulamak için öncelikle e-devlet sistemine T.C. Kimlik numarası ve e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapılmalıdır. E-devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra alt kısımda yer alan “Kurumlar” listesine tıklanmalıdır. Kurumlar listesi tıklandıktan sonra Engelli ve Yaşlı Hizmetler Genel Müdürlüğü bulmanız gereklidir. Son düzenlemelere göre, engelli raporlarının Engelli ve Yaşlı Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne teslim edilmesi kararlaştırılsa da, altyapı eksiklikleri nedeniyle ilgili sayfa hazırlanma aşamasındadır. Engelli raporu sorgulama işlemleri Kurumlar listesinde yer alan Sağlık Bakanlığı sayfasına giriş yaparak sorgulanacaktır. Giriş yapıldıktan sonra seçenekler üzerinden “E-imzalı Erişkinler için Engelli Sağlık Raporu Sorgulama” seçilmelidir.

Engelli Raporu Sorgulama

Engelli Raporu Sorgulama Bağlantısı : E-Devlet Engelli Raporu Sorgulama

Sorgulama işlemi yapıldıktan sonra hastaya ait ilgili kısımlar görünmekte ve sağlık kurulundan e-imzalı engelli raporu alınmışsa bu kısımda engelli sağlık raporu bulunduğuna dair ibare yer alır.

E-Devlet Sistemindeki Arama Bölümünden Sağlık Raporu Sorgulama

E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama bölümünden engelli sağlık raporu sorgulama işlemi yapmanız için öncelikle T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapılması gereklidir. E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra alt kısımda yer alan “Kurumlar” kısmına giriş yapmanıza gerek yoktur. En üst orta kısımda yer alan arama bölümüne “Engelli Sağlık Raporu Sorgulama” gibi benzer kelimeler yazarak ilgili Sağlık Bakanlığı sayfasına erişim sağlayabilirsiniz.

Engelli Raporu Arama

E-Devlet Üzerinden Engelli Raporu Alınır mı?

E-devlet üzerinden başvuru yaparak engelli raporu alma hizmeti bulunmamaktadır. E-devlet sistemi üzerinden sadece engelli raporu sorgulama işlemi yapılmaktadır.

 • Engelli raporunun sistemde görünmesi için; tam teşekkürlü devlet hastanesinden en az %40 oranında bir engel oranına sahip olmanız durumunda sistemde görünmektedir.

E-Devlet Engelli Raporu Sorgulama İçin Yüzde Kaç Engel Gerekir?

Sağlık kuruluna giren hastanın e-devlet üzerinden engelli raporunun görülmesi için en az %40 orana sahip olması gereklidir. Devlet yardımlarından faydalanmak ve engelli kimlik kartı çıkarmak için engel oranı %40 ve üzeri olmalıdır. %40 ve üzeri orana sahip olan engelli hastaların devlet desteklerinden yararlanması daha olasıdır.

E-Devlet Engelli Raporu Sorgulama İşlemi Ne İşe Yarar?

Engelli raporu sorgulama işlemi, engelli kişilere bazı öncelikler ve avantajlar sağlamaktadır. Bu sorgulama ışığında elde edilen bilgilere göre engelli kişilere yönelik öncelikle engelli hakları bulunmaktadır.

E-SGK Engelli Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-SGK sistemi üzerinden Engelli raporu sorgulaması yapılması için “Evrak Kayıt ve Takip Sistemi” giriş yapılmalıdır. Sisteme giriş yapılması için öncelikle T.C. Kimlik numaranızı girmelisiniz. E-SGK Engelli Raporu Sorgulama Bağlantısı : E-SGK Engelli Raporu Sorgulama

E-SGK Üzerinden Engelli Raporu Sorgulama

Engelli raporunu e-sgk sisteminden sorgulamak için öncelikle E-SGK sitesine giriş yapılır. Engelli raporunu sorgulamak için bazı aşamalar vardır;

E-SGK Evrak Sorgulama Ekranı giriş yapılmalıdır.

 • T.C. Kimlik no girişi yapılır
 • Evrak kayıt yılı seçilir
 • Evrak Ara butonu tıklanır
 • Bu şekilde yapılan işlemlerden sonra sizinle ilgili tüm evraklar görüntülenir.

Yorumları Oku

 • 3 Kasım 2020

  Altan Dalkıran

  Yeni raporlar e-devlet üzerinden gözüküyor benim 1998 yılında Ankara hastanesinden sürekli %44 olarak almış olduğum rapor nasıl gözükecek
  Cevapla
 • 16 Ağustos 2020

  Aynur RODOP

  Yeni yönetmelik sonrasında engelli raporları e-devlet üzerinde gözüküyor fakat eski raporu olanlar acaba nereden sorguluyor, teşekkürler
  Cevapla
 • 10 Ağustos 2020

  Metin ARAF

  Yeni raporlar e-devlet sisteminde gözükmekte, acaba eski sağlık raporları da gözükecek midir? Engelli raporu sorgulaması yaptığımda benim rapor gözüküyor fakat içeriği gözükmüyor.
  Cevapla

Yorum Yapın

Puan Verin :