Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

E-Devlet Emekli Maaşı Sorgulaması Nasıl Yapılır
E-Devlet

E-Devlet Emekli Maaşı Sorgulaması Nasıl YapılırE-devlet emekli maaşı sorgulama yapılması için öncelikle e-devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılır. Arama kısmına Emekli aylık sorgulama yazılarak bağlı olduğunuz sigorta türüne göre ilgili seçim yapılarak tüm detaylar görüntülenir.

Emekli Maaşı Kesintileri Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

Emekli maaş kesinti sorgulama işlemi gerçekleştirmek için şu adımlar izlenir. E-devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapılarak E-Hizmetler menüsü tıklanır. Ekrana gelen sekmelerden Sosyal Güvenlik Kurumu İşlemleri seçilir. Yeni açılan pencerede emekli aylık ödeme ve kesinti bilgileri seçilerek sorgula butonu tıklanır. Bu işlem sonrasında emekli maaşında yapılan kesintiler ekranda görüntülenecektir.

Emekli maaşları her yıl iki dönem olmak üzere 6 ayda bir zamlanır. Emekli kişiler kendi aralarında 4A, 4B ve 4C olmak üzere sigorta kollarına ayrılmaktadır.

Emekli aylığı kesintisi sorgulamak için alt kısımda yer alan bağlantıları tıklayınız.

Emekli Maaşı Hesaplaması Nasıl Yapılır ?

Emekli maaşı hesaplaması için öncelikle SGK emekli maaşı hesaplama bağlantısına tıklanır. Karşımıza gelen ekranda SSK Sicil numarası, T.C. kimlik numarası Nüfusa kayıtlı olan il, baba adı ve doğum tarihi bilgileri girilerek sorgula butonu tıklanır. Sorgula işlemi sonrasında karşımıza gelen sonuçlar ne kadar maaş alacağını gösteren tahmini rakamsal değerlerdir.

SGK Emekli maaşı sorgulama

E-Devlet Emekli İkramiyesi Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

Emekli ikramiye sorgulama işlemi için sırası ile izlenmesi gereken adımlar şu şekilde olmalıdır.

  • E-devlet internet sitesine "https://giris.turkiye.gov.tr/" giriş yapılır.
  • T.C. Kimlik numaranız ile beraber şifreniz ile sisteme giriş yapılır.
  • Anasayfa üzerinde E-Hizmetler menüsü tıklanır.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu İşlemleri menü tıklanarak emekli aylık bilgisi sekmesine geçiş yapılır.
  • Emekli aylık bilgisi sorgula butonu tıklanır.
  • Sonuç ekranında emekli maaşınız ve ikramiye tutarlarınız gözükecektir.

2020 Emekli Maaşı Miktarları Ne Kadar ?

2020 emekli aylığı tutarları alt kısımda yer alan en düşük ortalama tutarlar şekildeki gibidir.

Gruplar 2020 Ocak 2020 Temmuz
SGK (2000 Öncesi) 2112 TL 2223 TL
SGK (2000 Sonrası) 1263 TL 1500 TL
Bağ-Kur 1539 TL 1627 TL
Tarım Bağ-Kur 1451 TL 1534 TL

Emeklilik Maaşı E-devlette Ne Zaman Görülür ?

Emeklilik işlemleri başlaması ile beraber talep dilekçesi verilmesinden itibaren ortalama kırk gün içerisinde emekli maaşı bağlanarak, e-devlet sistemi üzerinde emekli maaşı görüntülenir.

4C Emekli Maaşı Kesintileri Sorguda Çıkar Mı ?

4/C emekli maaş kesintileri emekli maaşı sorgulanan ekranda sonuç kısmında tüm görüntülenir. Sorgulama ekranında kesinti tutarlarını görmek için e-devlet sistemine giriş yapılarak emekli aylık bilgisi sorgulama menüsü seçilmelidir.

TC ile Emekli Maaşı Sorgusu Yapılır Mı ?

Emekli maaşı sorgulama işlemi e-devlet üzerinden yapılır. Sorgulama yapılması için öncelikle PTT gişelerinden 2 TL ücret karşılığı e-devlet şifresi alınmalıdır.

Yorum Yapın

Puan Verin :