Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

E-Devlet Şifre Değişikliği Nasıl Yapılır
E-Devlet

E-Devlet Şifre Değişikliği Nasıl YapılırEdevlet şifre değişikliği, edevlet sisteminde online olarak birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilebilir. Edevlet sistemine ilk defa girenler giriş yaptıktan sonra otomatik olarak şifre değiştirme sayfasına yönlendirilir. Bununla birlikte istenildiği takdirde edevlet şifre değişikliği ‘Şifre ve Güvenlik Ayarlarım’ bölümünden gerçekleştirilir.

Edevlet sistemi, kamu ve özel bir çok kurum ve kuruluşun yer aldığı elektronik bir sistemdir. Bu sisteme vatandaş kimlik doğrulaması yaptıktan sonra iptal, sorgulama, şikayet gibi işlemlerini gerçekleştirebilir, bununla birlikte evrak takibini kolaylıkla gerçekleştirilir. Bu işlemlerin hepsi resmi ve hukuki niteliği olan işlemlerdir ve kişiyi bağlar. Bu derece önemli olduğu için edevlet sisteminde güvenlik çok önemli bir husustur.

Edevlet sistemine e-imza, mobil imza, banka ve kimlik kartı ile sisteme giriş yapıldıktan sonra ancak istenilen işlemler yapılabilir. E-imza ile edevlet sistemine giriş yapmak isteyenler ücretli e-imza sertifikası için müracaat edilmesi gerekmektedir. Mobil imza için GSM operatörlerine müracaat edilir ve mobil imza temin edilir. Bununla birlikte banka ile e-devlet sistemine giriş yapmak isteyenler bankları ile edevlet sistemi ile uyumlu olması gerekmektedir.

E-Devlet Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır

Edevlet şifre değiştirme işlemi edevlet sisteminde birkaç adımla gerçekleştirilebilir. E-devlet sistemine ilk defa giriş yapacaklar ve ya daha önce giriş yapmasına rağmen cep telefonu ve ya e-posta onayı olmadığı için şifre değişikliği yapamayanlar PTT şubelerine müracaat ederler ve edevlet şifrelerini temin ederler.

Edevlet şifre değişirme için ilk adım olan PTT’den edevlet şifresi almaktan sonra turkiye.gov.tr adresine giriş yapılır. Ana sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ‘sisteme giriş’ sekmesine tıklanır. Açılan pencere kimlik doğrulama sayfasıdır. Bu sayfada ilgili yerlere e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası yazılır. Edevlet sisteminde güvenlik ön planda olduğu için sistem otomatik olarak yeni edevlet şifresi oluşturma sayfasına yöneltecektir. Burada açılan sayfada kişinin istediği bir şifre belirlenir. 

Edevlet sistemine daha önce giriş yapmış, cep telefonu ve ya e-postası edevlet sisteminde onaylı olan vatandaşlar ‘Şifre ve Güvenlik Ayarlarım’ bölümünden edevlet şifre değiştirme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bununla birlikte isteyen vatandaşlar PTT şubelerine tekrar müracaat ederek edevlet şifre değiştirme yapabilirler.

E-Devlet Şifre Değiştirme

Edevlet Şifre Değiştirme Kişisel Bilgi ve Ayarlarım

E-devlet sistemi 2006 yılında kurulan elektronik bir sistemdir. 2017 yılında ara yüzü değiştirilerek kullanım kolaylığı sağlanmıştır. E-devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra sayfanın sağ üst köşesinde isminizin olduğu bölüm size ait bilgilerin olduğu bölümüdür. ‘Benim Sayfam’ sekmesine tıkladığınızda yeni hizmet ekleme kutusu, tek tıkla giriş bölümü,

Günlük hava tahmini, günlük döviz kurları gibi bilgi kutucukları gözükecektir. ’Bilgilerim’ bölümünde nüfus kimlik bilgileriniz gözükecektir. ‘Güvenlik Ayarları’ bölümünde şifre durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. ‘Şifremi değiştir’ butonuna tıkladığınızda edevlet şifre değişikliği işlemi gerçekleştirilebilir.

E-devlet şifre değişikliği

‘Edevlet Anahtar’ bölümü edevlet sisteminde güvenliği bir derece artırmak için tercih edilir.  Böylece edevlet şifresi ile girişe ek olarak mobil cihazdan gelen tek kullanımlık şifre ile giriş yapılır. ‘Kullanım Geçmişim’ bölümünde sistemde yaptığınız işlemler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. ‘Erişim kısıtlaması’ bölümünde ise yurtdışından, internet erişimi ve IP adresi e-devlet sistemini kullanabilmek için seçenekler mevcuttur.

E-devlet Şifresi Telefondan Alınır mı

E-devlet kullanıcısı, sistem üzerinde profiline tanımlamış olduğu gsm numarası yada e-mail adresine gelen doğrulama kodu ile yeni şifre belirlemektedir. Internet bankacılığı ile giriş yapan kullanıcılar e-devlet sistemi profil alanı kısmından şifre oluşturmaktadır.

Yorum Yapın

Puan Verin :