1. Anasayfa
 2. Sosyal Yardımlar

Elektrik Desteği Yardımı Nakit Alınır mı?

Elektrik desteği yardımı nakit alınır mı, elektrik desteği yardımı birikir mi, elektrik yardımı nereden alınır, elektrik desteği yardımı nereye yatar, elektrik yardımı ne zamana kadar geçerli, elektrik desteği ne kadar? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

2022 yılında başlayan uygulama ile ihtiyaç sahibi ailelere sağlanan elektrik desteği, her ay düzenli olarak PTT aracılığıyla ödenmeye devam ediyor. Peki elektrik desteği yardımı nakit alınır mı? Sizler için detaylıca araştırdık.

Elektrik desteği yardımı nedir?

3294 ve 2022 sayılı Kanunlar kapsamında yer alan düzenli sosyal yardım programlarından faydalanmakta olan ihtiyaç sahibi haneler için sunulan özel bir destek programıdır.

elektrik desteği yardımı nakit alınır mı?
elektrik desteği yardımı nakit alınır mı?

Elektrik desteği yardımı nakit alınır mı?

Elektrik tüketim desteği, fatura ve kimlik belgesi ile talep edilse de, bu miktar faturaya otomatik olarak yansıtılarak nakit olarak çekilme imkanı sunmamaktadır. Elektrik yardımı almak isteyen hak sahipleri, sadece kişisel kimlik belgeleri ve en son güncel elektrik faturasını alarak, PTT şubesine gitmeleri gerekmektedir.

Elektrik desteği yardımı birikir mi?

Elektrik yardımı, birikim oluşturmaz; ancak geriye dönük 3 ay boyunca PTT şubesinden yapılan ödemelerle destek devam ederken önceki fatura borçları için sunulan indirim sona erer.

Elektrik yardımı nereden alınır?

Elektrik yardımı talebinde bulunacak olan hak sahipleri, bireysel olarak yerel PTT şubelerini ziyaret ederek, kimlik kartlarını ve en son döneme ait güncel elektrik faturalarını sunarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

Elektrik desteği yardımı nereye yatar?

Elektrik desteği yardımı, hak sahibi kişilerin gerekli kriterleri sağlaması durumunda engelli tüketim desteği oranında güncel faturalarından indirim yapılır ve ödemeler PTT aracılığıyla gerçekleştirilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Engelli Elektrik İndirimi Desteği 2024

Elektrik yardımı ne zamana kadar geçerli?

Elektrik yardımı, başvuru sahiplerinin yardım programının talep edilen tüm koşullarını karşılaması durumunda, sürekli bir şekilde geçerliliğini sürdürmeye devam eder.

Elektrik desteği ne kadar?

Kişi SayısıAylık Tüketim (kWh)Aylık Destek (TL)
1-275130,09
3100173,46
4125216,82
5 ve fazlası150260,19
elektrik desteği yardımı nakit alınır mı (destek tutarları)

Bu tabloya göre, hanenizdeki kişi sayısına ve aylık elektrik tüketiminize bağlı olarak aylık destek miktarı belirlenmektedir.

Elektrik desteği yardımı her ay mı yapılacak?

Elektrik desteği yardımı, ihtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak her ay sağlanır ve hak sahibi gerekli kriterleri sağladığı sürece bu destek aylık olarak kesintisiz devam eder.

Elektrik desteği yardımı nakit alınır mı? Konumuz hakkında merak ettiğiniz tüm soruları alt kısımda yer alan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Princeton üniversitesi mezunu, evli ve engelli bir yazarım. Araştırmalarım ve takip ettiğim konular engelli hakları, erişilebilirlik, ve engelli yönetmelikleri alanlarıdır. Engelli konuları, erişilebilirlik, SGK ve ilgili mevzuatlar konularında bağımsız uzmanım.

Yazarın Profili