İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Emekli Bayram İkramiyesi Zaman Yatacak?

Emekli bayram ikramiyesi kimler alabilir, engelliler bayram ikramiyesi alacak mı, bayram ikramiyesi ne kadar, bayram ikramiye zam mı belli oldu mu tüm bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık.


0

14 milyon kişi 2022 yılının ilk bayram ikramiyesini almak için gün sayıyor. Ramazan bayramı ikramiyeleri 28-29 Nisan tarihleri arasında hak sahibi kişilerin hesaplarına yatırılması bekleniyor.

Emekli bayram ikramiyesi kimler alabilir?

Emekli ikramiyesinden faydalanacak kişiler şu şekildedir;

  • Emekli Aylığı
  • Malullük Aylığı
  • Yaşlılık Aylığı
  • Ölüm Aylığı
  • Vazife Malullüğü Aylığı
  • Sürekli İş Göremezlik Geliri
  • Ölüm Geliri

yararlanır. Ayrıca kurumdan maaş alan; Gaziler, güvenlik korucuları, şehit yakınları, terörden zarar görmüş kişiler ve bu kişilerin hak sahipleri bayram ikramiye alır.

Engelliler bayram ikramiyesi alacak mı?

Engellilere bayram ikramiyesi verilmesi hakkında malesef resmi kurumlardan net bir açıklama yoktur.

Emekli Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak 2022?

Emekli Ramazan Bayramı ikramiyesi 28-29 Nisan tarihleri arasında ödemenin yapılması beklenirken, yeni emekli vatandaşlar da ilk bayram ikramiyelerini alacaklar.

Emekli kişilerin T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre sırası ile ödemeler hesaplarına yatırılacak, bayram gelmeden tüm bayram ikramiye ödemeleri tamamlanmış olacaktır.

Bayram ikramiyesi ne kadar 2022?

Milyonlarca emekli vatandaşımızın bayram ikramiyeleri nisan ayı sonu itibari ile banka hesapların da yatırılması bekleniyor. güncel emekli bayram ikramiye tutarı : 1100 TL dir. Bayram ikramiyeleri Ramazan ve Kurban bayramı olmak üzere her yıl iki kez şekilde ödenmektedir.

Bayram ikramiye zam mı belli oldu mu?

Bayram ikramiyelerine 2022 yılında zam yapılmadı. Görüşülen seçenekler arasında 2.000 TL olması yönünde görüşler belirtilse de maliyet yükünün artması sebebiyle her yıl otomatik artış göstermesi önerisi daha ağırlık yönde olduğu yönünde.

Yazar Hakkında

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yorum Yap