Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Engelli Akıllı Ağızlık Bilgisayar Faresi
Haberler

Engelli Akıllı Ağızlık Bilgisayar Faresi

Smart Mouthware Computer Mouse,  "Akıllı ağızlık bilgisayar faresi" engelli kişilerin ağız çatısı boyunca dillerini kullanarak,  fare imlecini hareket ettirmelerini sağlayan ortodontik bir tutucuya yerleştirilmiş bir dokunmatik yüzey alanıdır.Smart Mouthware Computer Mouse,  "Akıllı ağızlık bilgisayar faresi" engelli kişilerin ağız çatısı boyunca dillerini kullanarak,  fare imlecini hareket ettirmelerini sağlayan ortodontik bir tutucuya yerleştirilmiş bir dokunmatik yüzey alanıdır.

Dilini Kullanarak Telefonu veya Bilgisayarı Kontrol Etmek

JJ Moritz ve Matt Schultz tarafından geliştirilen, ortodontik tutucu, bilgisayar ve telefonu kontrol etmeye yarar. 2019 Kasım ayında tam zamanlı olarak proje üzerinde çalışma başlamıştır. İlk prototip set için Craig Hastanesi personeli ve Colin Heffern ile işbirliği yapan mühendislerin amacı; insan eli kadar aktif ve hızlı olan engelli insanlara yönelik bir bilgisayar faresi geliştirmektir.

engelli akıllı ağızlık dil faresi

JJ ve Matt engellilere yönelik projeyi finanse etmeye çalıştılar, fakat şubat ayı itibari ile bir kampanya başlattılar.  Kampanyayı desteklemek ve projeyi takip etmek için lütfen tıklayınız.

JJ Moritz, kampanyanın yavaşlaması nedeniyle tek bir ağızlık bilgisayar faresinin maliyetinin 400 dolar civarında tutuldulduğunu, gerekli kullanıcı testlerinin yapılması ve geliştirmelerin sona yaklaşılmasını hedefleyen Moritz ürünü Ekim ayında piyasaya sürmeyi hedeflemektedir.

Yorum Yapın

Puan Verin :