1. Anasayfa
 2. Erişilebilirlik

Engelli Akıllı Ağızlık Bilgisayar Faresi

JJ Moritz ve Matt Schultz tarafından geliştirilen, ortodontik tutucu, bilgisayar ve telefonu kontrol etmeye yarar.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Smart Mouthware Computer Mouse,  “Akıllı ağızlık bilgisayar faresi” engelli kişilerin ağız çatısı boyunca dillerini kullanarak,  fare imlecini hareket ettirmelerini sağlayan ortodontik bir tutucuya yerleştirilmiş bir dokunmatik yüzey alanıdır.

Dilini Kullanarak Telefonu veya Bilgisayarı Kontrol Etmek

JJ Moritz ve Matt Schultz tarafından geliştirilen, ortodontik tutucu, bilgisayar ve telefonu kontrol etmeye yarar. 2019 Kasım ayında tam zamanlı olarak proje üzerinde çalışma başlamıştır. İlk prototip set için Craig Hastanesi personeli ve Colin Heffern ile işbirliği yapan mühendislerin amacı; insan eli kadar aktif ve hızlı olan engelli insanlara yönelik bir bilgisayar faresi geliştirmektir.

JJ ve Matt engellilere yönelik projeyi finanse etmeye çalıştılar, fakat şubat ayı itibari ile bir kampanya başlattılar.  Kampanyayı desteklemek ve projeyi takip etmek için lütfen tıklayınız.

JJ Moritz, kampanyanın yavaşlaması nedeniyle tek bir ağızlık bilgisayar faresinin maliyetinin 400 dolar civarında tutuldulduğunu, gerekli kullanıcı testlerinin yapılması ve geliştirmelerin sona yaklaşılmasını hedefleyen Moritz ürünü Ekim ayında piyasaya sürmeyi hedeflemektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili