Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Engelli Aylıkları Bayram Öncesi Ödenecek
Haberler

Engelli Aylıkları Bayram Öncesi Ödenecek

Engelli bakım aylığı, yaşlı vatandaşlar ve engelli aylıkları alan kişilere, ekonomik destek sağlamak amacıyla ağustos ayı ödemeleri Kurban bayramı öncesinde yapılacak.Engelli bakım aylığı, yaşlı vatandaşlar ve engelli aylıkları alan kişilere, ekonomik destek sağlamak amacıyla ağustos ayı ödemeleri Kurban bayramı öncesinde yapılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "31 Temmuz ve 3 Ağustos tarihleri Kurban bayramına denk gelmesinden dolayı, engelli bakım aylığı, yaşlı vatandaşlar ve engelli aylıkları ödemelerini kurban bayramı öncesi yapılacağını" belirtti.

2020 Engelli Sosyal Yardım Tutarları Belli Oldu

Bakan Selçuk, engelli ve yaşlı aylıklarını her ayın beşi ve dokuzu arasında ödendiğini, bu yıl kurban bayramı nedeniyle ağustos ayı ödemelerini, tek bir günde 29 Temmuz tarihinde ödemelerin yapılacağını belirtti.

636 bin engelli ve 768 bin yaşlı toplamda 1,4 Milyon vatandaş, Evde Bakım Aylığından ise 535 Bin vatandaş yararlanacaktır.

Yorum Yapın

Puan Verin :