1. Ana Sayfa
  2. Diğer

Engelli Aylıkları Bayram Öncesi Ödenecek

Engelli bakım aylığı, yaşlı vatandaşlar ve engelli aylıkları alan kişilere, ekonomik destek sağlamak amacıyla ağustos ayı ödemeleri Kurban bayramı öncesinde yapılacak.


0

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “31 Temmuz ve 3 Ağustos tarihleri Kurban bayramına denk gelmesinden dolayı, engelli bakım aylığı, yaşlı vatandaşlar ve engelli aylıkları ödemelerini kurban bayramı öncesi yapılacağını” belirtti.

2020 Engelli Sosyal Yardım Tutarları Belli Oldu

Bakan Selçuk, engelli ve yaşlı aylıklarını her ayın beşi ve dokuzu arasında ödendiğini, bu yıl kurban bayramı nedeniyle ağustos ayı ödemelerini, tek bir günde 29 Temmuz tarihinde ödemelerin yapılacağını belirtti.

636 bin engelli ve 768 bin yaşlı toplamda 1,4 Milyon vatandaş, Evde Bakım Aylığından ise 535 Bin vatandaş yararlanacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Engellilik alanında araştırmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kuruluşlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktarmaya çalışan blog yazarı ve engelli bir kişidir.

Yorum Yap