Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Engelli Elektrik Kesintilerinde Yeni Düzenleme
Haberler

Engelli Elektrik Kesintilerinde Yeni Düzenleme

Elektrik kesintilerine yeni düzenleme getirildi, bu düzenlemeye göre yapılan açıklama EPDK Başkanı Mustafa YILMAZ tarafından yapıldı.Elektrik kesintilerine yeni düzenleme getirildi, bu düzenlemeye göre yapılan açıklama EPDK Başkanı Mustafa YILMAZ tarafından yapıldı.

EPDK Başkanı Mustafa YILMAZ tarafından yapılan açıklamaya göre;

 • Engelli Tüketiciler
 • 65 yaş üstü tüketiciler
 • Şehit Aileleri ve Gaziler

borçlarından dolayı uygulanan elektrik kesisntilerinin 3 ay boyunca kesilmeyeceğini açıkladı. 

Ayrıca mağduriyet oluşmaması için, dini bayram günleri ve arefe günü, resmi günlerde ve cuma günleri elektrik kesme işlemi uygulanmayacağını belirtti.  Başkan Yılmaz, elektrik kesintilerini azaltmayı hedeflediklerini bununla birlikte kesinti sayısı, süresi ve miktarında iyileştirmeler getirerek teşvik edici düzenleme yaptıklarını belirtti. Elektrik borcu olan ve bu kapsama giren kişilerin borçları da 4 aya kadar tedarik firmalar tarafından taksitlendirebilecek. 

Engelliler İçin Elektrik İndirimi Desteği yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yorumları Oku

 • 24 Ocak 2021

  Gülcan Uluğ

  Engelliyim akülü araç kullanıyorum ve nefes makinası kullanıyorum o yüzden Elektirik faturası çok geliyor ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olsanız sevinirim.
  Cevapla
 • 21 Aralık 2020

  Tülay keskiner

  Koah hastasıyım üç adet makina kullanmaktayım oksijen makinası ve bilbap kullanmaktayım indirim için ne yapmalıyım bütün gün kullanıyorum ve elektrik faturası yüksek geliyor
  Cevapla

Yorum Yapın

Puan Verin :