Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Engelli Kişiler İçin Özel Tasarlanmış Elektrikli Araba
Haberler

Engelli Kişiler İçin Özel Tasarlanmış Elektrikli Araba

Absolute Design tarafından geliştirilen, tekerlekli sandalye kullanan engelli kişiler için tasarlanmış elektrikli araç tasarımıdır. Engelli kişilerin yaşamları ve yaşam tarzları zor bir durumdur. Koşmak, yürümek ya da araba kullanmak engelli kişiler oldukça zor bi durumdur. Günlerinin çoğunu tekerlekli sandalyede geçirmek zorunda oldukları için bazı zorluklar yaşanmaktadır.Absolute Design tarafından geliştirilen, tekerlekli sandalye kullanan engelli kişiler için tasarlanmış elektrikli araç tasarımıdır. Engelli kişilerin yaşamları ve yaşam tarzları zor bir durumdur. Koşmak, yürümek ya da araba kullanmak engelli kişiler oldukça zor bi durumdur. Günlerinin çoğunu tekerlekli sandalyede geçirmek zorunda oldukları için bazı zorluklar yaşanmaktadır.

Erişebilirlik son dönemlerde oldukça iyileşse de yeterli seviyeye henüz gelmemiştir. Şu anda Indiegogo'dan fon toplayarak elektrikli bir araç konsepti olan Equal ile herşey değişebilir.

engelli araba
engelli araç

İşlevsel ve havalı bir görünüme sahip olan, tamamen tekerlekli sandalye kullanan kişilere göre dizayn edilmiş elektrikli bir arabadır. Aracın arka tarafından giriş yapılarak, herhangi bir kişinin yardımına ihtiyaç duymadan aracı kullanmak mümkündür. 

Equal elektrikli arabanın tasarımı, kişinin engelini dışarı vurgulamadan dikkatle ergonomik bir tasarım ile tasarlanmıştır. 

Absloute Design, Hırvatistan merkezli olup erişebilir araç tasarımı sunma konusunda uzmanlaşmış Dario Dropucic ve Vedran Martink tarafından kurulmuştur.

engelli elektrikli araba
engelli elektrikli araç

Yorum Yapın

Puan Verin :