Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Engelli Rapor Süreleri ve İlaç Raporları Uzatıldı
Haberler

Engelli Rapor Süreleri ve İlaç Raporları Uzatıldı

Kronik ilaç kullanan 65 yaş üstü ve 18 yaş altı kişilerin ilaçlarını, doktora reçete ettirmeden eczanelerden alması hususunda, Sağlık Bakanlığınca yeniden gözden geçicerek tüm yaş grupları yeniden uzatıldığı belirtildi.Kronik ilaç kullanan 65 yaş üstü ve 18 yaş altı kişilerin ilaçlarını, doktora reçete ettirmeden eczanelerden alması hususunda, Sağlık Bakanlığınca yeniden gözden geçicerek tüm yaş grupları yeniden uzatıldığı belirtildi.

Pandemi sürecinde alınan tedbirler kapsamında; Aile Hekimleri Derneği tarafından yapılan açıklamada, 65 yaş üstü ve 18 yaş altı hastalar kronik ilaçlarını reçete ettirmeden eczanelerde direk alabiliyordu. Sağlık Bakanlığı tarafından yeniden değerlendirilen kararda, TÜM YAŞ GRUPLARINI kapsayan raporlu ilaçlar eczanelerden direk hasta kişi tarafından alınabilecektir.

01.01.2020 tarihi itibari ile sonlanan ilaç raporları, engelli raporları ve tıbbi malzeme raporları ikinci bir talimata kadar yeniden geçerli sayılacaktır.

Resmi duyurunun tüm detayları için lütfen tıklayınız

Yorum Yapın

Puan Verin :