1. Anasayfa
 2. Diğer

Engelli Rapor Süreleri ve İlaç Raporları Uzatıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından yeniden değerlendirilen kararda, TÜM YAŞ GRUPLARINI kapsayan raporlu ilaçlar eczanelerden direk hasta kişi tarafından alınabilecektir.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Kronik ilaç kullanan 65 yaş üstü ve 18 yaş altı kişilerin ilaçlarını, doktora reçete ettirmeden eczanelerden alması hususunda, Sağlık Bakanlığınca yeniden gözden geçicerek tüm yaş grupları yeniden uzatıldığı belirtildi.

Pandemi sürecinde alınan tedbirler kapsamında; Aile Hekimleri Derneği tarafından yapılan açıklamada, 65 yaş üstü ve 18 yaş altı hastalar kronik ilaçlarını reçete ettirmeden eczanelerde direk alabiliyordu. Sağlık Bakanlığı tarafından yeniden değerlendirilen kararda, TÜM YAŞ GRUPLARINI kapsayan raporlu ilaçlar eczanelerden direk hasta kişi tarafından alınabilecektir.

01.01.2020 tarihi itibari ile sonlanan ilaç raporları, engelli raporları ve tıbbi malzeme raporları ikinci bir talimata kadar yeniden geçerli sayılacaktır.

Resmi duyurunun tüm detayları için lütfen tıklayınız

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Engellilik alanında araştırmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kuruluşlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktarmaya çalışan blog yazarı ve engelli bir kişidir. Engelli hakları, erişilebilirlik, SGK ve ilgili mevzuatlar konularında bağımsız danışmanım.

Yazarın Profili