Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Engelli TCDD Ücretsiz Ulaşım Hakkı Kısıtlaması Kaldırıldı
Haberler

Engelli TCDD Ücretsiz Ulaşım Hakkı Kısıtlaması Kaldırıldı

Engelli vatandaşların ve sivil toplum örgütlerin tepkisini çeken TCDD engelli ücretsiz ulaşım hakkı kısıtlaması kaldırıldı. Türkiye Körler Federasyonu , Ankara Tren Garı önünde eylem yaparak engelli ücretsiz ulaşım hakkı kısıtlamasının kaldırılmasını istediler.Engelli vatandaşların ve sivil toplum örgütlerin tepkisini çeken TCDD engelli ücretsiz ulaşım hakkı kısıtlaması kaldırıldı. Türkiye Körler Federasyonu , Ankara Tren Garı önünde eylem yaparak engelli ücretsiz ulaşım hakkı kısıtlamasının kaldırılmasını istediler.

Bakanlıktan Engelli Ücretsiz Ulaşım Hakkında Açıklama

CHP Milletvekili Utku Çakırözer uygulamanın kaldırıldığını "TCDD engelli kişilere yönelik getirilen ücretsiz ulaşım kısıtlaması vatandaşlarımız ve sivil toplum örgütlerinin örnek mücadelesi ile kaldırıldığını" belirtti. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı pandemi önlemleri nedeniyle, trenle şehirlerarası seyahat etme hakkını kısıtlama uygulaması  kaldırıldı.

Engelli Ulaşım Hakları Nelerdir

Yorum Yapın

Puan Verin :