İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Engelli TCDD Engelli Ücretsiz Ulaşım Hakkı Kısıtlaması Kaldırıldı

Engelli vatandaşların ve sivil toplum örgütlerin tepkisini çeken TCDD engelli ücretsiz ulaşım hakkı kısıtlaması kaldırıldı.


0

Engelli vatandaşların ve sivil toplum örgütlerin tepkisini çeken TCDD engelli ücretsiz ulaşım hakkı kısıtlaması kaldırıldı. Türkiye Körler Federasyonu , Ankara Tren Garı önünde eylem yaparak engelli ücretsiz ulaşım hakkı kısıtlamasının kaldırılmasını istediler.

Bakanlıktan Engelli Ücretsiz Ulaşım Hakkında Açıklama

CHP Milletvekili Utku Çakırözer uygulamanın kaldırıldığını “TCDD engelli kişilere yönelik getirilen ücretsiz ulaşım kısıtlaması vatandaşlarımız ve sivil toplum örgütlerinin örnek mücadelesi ile kaldırıldığını” belirtti. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı pandemi önlemleri nedeniyle, trenle şehirlerarası seyahat etme hakkını kısıtlama uygulaması  kaldırıldı.

Engelli Ulaşım Hakları Nelerdir

Yazar Hakkında

Engellilik alanında araştırmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kuruluşlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktarmaya çalışan blog yazarı ve engelli bir kişidir.

Yorum Yap