Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Engelli ve Kronik Hastaların Rapor Süreleri Uzatıldı
Haberler

Engelli ve Kronik Hastaların Rapor Süreleri Uzatıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Covid-19 ile mücadele kapsamında; normalleşme sürecinde 01 Ocak 2020 itibariyle sağlık raporları ve kronik hastalarımızın reçeteleri ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacağını belirtti.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Covid-19 ile mücadele kapsamında; normalleşme sürecinde 01 Ocak 2020 itibariyle sağlık raporları ve kronik hastalarımızın reçeteleri ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacağını belirtti.

İlaç Reçete Düzenlemesine Gerek Kalmayacak

Bakan Zehra Zümrüt SELÇUK, Kronik hastalığı nedeniyle sağlık raporu olan kişilerin, raporlarına istinaden ilaç ve tıbbi malzeme alan hastalarımızın reçetelerini yeniden düzenlenmesine gerek olmayacağını belirtti.

Tıbbi Malzeme ve İlaç Bedelleri SGK Karşılayacak

Kronik hastalığı olan ve yüksek risk grubu altında olan kişilerin reçete yazdırmak için sağlık kuruluşlarına başvurma zorunluluğu geçici olarak ortadan kaldırıldığını belirtti. Bu süreçte ilaç ve tıbbi malzemelerin Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanacağını tekrarladı.

Engelli Sağlık Raporları Süresi Uzatıldı

Bakan Selçuk, Yaşlı aylığı, engelli aylığı ve evde bakım yardımlarından faydalanan süreli engelli raporu olan kişilerin mevcut raporları ikinci bir duyuruya kadar mevcut geçerliliğini korunacağını belirtti.

Yorumları Oku

 • 25 Eylül 2020

  Ahmet Çetin Aksu

  Merhaba Haber eski ve doğru değil. Maalesef benimde maaşımı kestiler hatta ilaç bile alamadım. Sonradan genel sağlık sigortası açtırdım. Bu nasıl bir sistem? Nisan ayında gönderdiğim ve süresiz olarak verilen rapora cevap hala gelmiyor. Ben suçluymuşum gibi cezalandırılıyorum ve maaşımı kesiyorlar. Eşim doğum yapacak. Özel hastanelere gidemiyormuşuz aynı zamanda. Allah akıl fikir versin...
  Cevapla
 • 23 Eylül 2020

  Ercan Akın

  Bu haber sanırım eski bir haberin tekrarı olmalı, çünkü 10 Nisan 2020 tarihinde süresi dolacağı için 20 Mart 2020 tarihinde yeni engelli raporumu aldım, ancak rapor onaylanmak üzere SGK tarafından Ankara'ya gönderilmesine rağmen Ankara'da toplantı yapılıp görüşülemediği için onay gelmedi ve 08 Eylül 2020 tarihi itibari ile hem maaşım hem de sigortam kesildi. SGK yetkilileri ile görüştüğümde Ocak 2020 tarihinde gönderilen raporların bile onaylarının gelmediğini belirtti. Dolayısıyla "ikinci bir duyuruya kadar raporların geçerli olduğu" haberi maalesef doğru değil.
  Cevapla
 • 9 Eylül 2020

  Ertan şenoyar

  Aralık 21 de raporum bitiyor üç ay önceden rapor almam gerekiyor muş nasıl raporumu malunen emekliyim nasıl tekrar rapor çıkara bilirim
  Cevapla
 • 9 Eylül 2020

  Barış kiliç

  Yüzde 40 engelim var aile bakanligin verdigi kart sürekli, vergi indirimim mevcut. Raporum 2023 de yenilemem gerekiyor. 2012 de kaza yapip sol gözu kaybettim 2017 de gonderdim 2019 raporum yuzde 40 la geldi ne benim icinde gecerlimi ne yapmamiz gerekiyor?
  Cevapla

Yorum Yapın

Puan Verin :