1. Anasayfa
 2. Diğer

Engelli ve Kronik Hastaların Rapor Süreleri Uzatıldı

Covid-19 ile mücadele kapsamında; normalleşme sürecinde 01 Ocak 2020 itibariyle sağlık raporları ve kronik hastalarımızın reçeteleri ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacaktır.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Covid-19 ile mücadele kapsamında; normalleşme sürecinde 01 Ocak 2020 itibariyle sağlık raporları ve kronik hastalarımızın reçeteleri ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacağını belirtti.

İlaç Reçete Düzenlemesine Gerek Kalmayacak

Bakan Zehra Zümrüt SELÇUK, Kronik hastalığı nedeniyle sağlık raporu olan kişilerin, raporlarına istinaden ilaç ve tıbbi malzeme alan hastalarımızın reçetelerini yeniden düzenlenmesine gerek olmayacağını belirtti.

Tıbbi Malzeme ve İlaç Bedelleri SGK Karşılayacak

Kronik hastalığı olan ve yüksek risk grubu altında olan kişilerin reçete yazdırmak için sağlık kuruluşlarına başvurma zorunluluğu geçici olarak ortadan kaldırıldığını belirtti. Bu süreçte ilaç ve tıbbi malzemelerin Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanacağını tekrarladı.

Engelli Sağlık Raporları Süresi Uzatıldı

Bakan Selçuk, Yaşlı aylığı, engelli aylığı ve evde bakım yardımlarından faydalanan süreli engelli raporu olan kişilerin mevcut raporları ikinci bir duyuruya kadar mevcut geçerliliğini korunacağını belirtti.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili