İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Engelli Yazarın Kitabı – Turuncu Gökyüzü

Kendi bakış açılarından farklı bakış açılarını keşfeden kitaplar, okumanın en büyük zevklerinden birisini bizlere sunar. Bu yazımızda engelli yazar tarafından yazılmış çok güzel bir eseri sizlere özetlemeye çalışacağız.


0

İyi bir kitap okumak, hayatın en büyük zevklerinden biridir. Okumak aynı zamanda birbirimizle bağlantı kurmanın ve kendimizden tamamen farklı deneyimlere sahip birinin yerine geçmenin bir yoludur. 

Engelli yazarlar denilince belki de akla ilk gelen ünlü, yetenekli ve tekerlekli sandalye kullanan Stephen Hawking’dir. Adına ‘Zamanın Kısa Tarihi’ ve ‘Ceviz Kabuğundaki Evren’ gibi dikkate değer başlıklara sahip olan Hawking, aslen teorik bir fizikçiydi. Ancak, aynı zamanda harika bir yazardı.

Engellilerle ilgili pek çok ünlü kitap olsa da bu yazımız da size özel bir yazarın kitabından bahsedeceğiz.

Engelli yazarın kitabı – Muhammed Ali ASLAN

Son zamanlarda engelliler tarafından daha fazla kitap yazıldığını görüyoruz. Bu bizi gerçekten mutlu ediyor. Engellilik, özellikle kurguda genellikle engelli olmayan yazarlar tarafından yazılır, bu bazen zarar verici kinayelerin devam ettiğini gösteren bir gerçektir.

Diğer yazarlara istinaden engelli yazarımız Muhammed Ali ASLAN kitabında, deneyimlerinin zengin çeşitliliğini gösteren ve her zaman çeşitli yeteneklere açık olmayan bir dünyada yaşamanın nasıl bir şey olduğunu detaylandıran güzel bir esere imza atmıştır.

En iyi sanatın en kötü sıkıntılardan çıktığı doğrudur. Gerçekten de, fiziksel ve zihinsel aktivite hastalık tarafından engellendiğinde, yaratıcı aktivite gelişir. Bu yazarlara örneklerden birisi de Muhammed Ali ASLAN.

Muhammed Ali ASLAN
Muhammed Ali ASLAN – engelli yazarın kitabı

Turuncu Gökyüzü – Muhammed Ali ASLAN

Yazarımız Turuncu Gökyüzü adlı kitabı hakkında şunları söylüyor: “Hayatımın en büyük macerasını yaşamış bulunmaktayım. Müthiş korkular ve tarifsiz mutluluklar yaşadım. Daha önce heyecanlanmadığım kadar çok heyecanlandım. Nihayetinde yirmi dört yaşımda hac ibadetinin eşsiz deneyimini yaşamış oldum. Tüm yaşadıklarımı her detayıyla, her ayrıntısıyla yazabilsem keşke. Ama hiç merak etme, elimden geleni yapacağım. Bugün sayfalarını bitirmeye geldim sevgili günlük, hazır mısın? Ben hazır hissediyorum!”

Turuncu Gökyüzü
Turuncu Gökyüzü – engelli yazarın kitabı

Nadir görülen bir kas hastalığı ile dünyaya gelen çocuğun soğuk bir sonbahar gününde omurgasında oluşan eğrilik fark edilir. Hayatını tümüyle değiştirecek olan bu gelişmeden sonra ameliyat olmak zorunda kalan çocuk, artık yepyeni bir yaşama başlayacaktır. Hassas bedeni ve hastalığının getirdiği zorluklar ile eğitim hayatını tamamlayan çocuk, yaşamının dönüm noktası olan o ameliyattan tam on yıl sonra akülü tekerlekli sandalyesinin üzerinde sıra dışı bir yolculuğa çıkar…

Engelli yazarımızı desteklemek ve değerli eserini okumak için sizlere bağlantı bırakıyoruz.

Turuncu Gökyüzü Satınalma Bağlantısı

Yazarımız hakkında görüşlerinizi, önerilerinizi ve sorularınızı alt kısımda yer alan yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

En geniş bilgi paylaşımı ve sosyal farkındalık etkinlikleri ile engelli hedef kitlesine, engellilik konuları ile ilgili bilgiler veren sosyal sorumluluk projesidir.

Yorum Yap